Унион Берлин победи Борусия Дортунд с 2:0 в мач от

...

Унион Берлин увеличи аванса си на върха в Бундеслигата след успех над Борусия Дортунд

Унион Берлин победи Борусия Дортунд с 2:0 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Яник Хаберер бе голмасторът за отбора си.

Домакините поведоха още в 8-ата минута на " Щадион ан дер Алтен Фьорстерай " в Берлин. Яник Хаберер изпрати топката в празната врата, откакто вратарят на гостите Грегор Кобел се подхлъзна и му подари топката.

Яник Хаберер удвои головата си сметка в след компактен удар отвън наказателното поле.

След почивката играчите на Урс Фишер удържаха натиска на " жълто-черните ", с цел да се поздравят с триумфа.

Унион Берлин остава на върха в класирането с актив от 23 точки. Борусия Дормунд заема 8-ата позиция в подреждането с 16 пункта.