Сребърен медал за Георги Попов от Академия по бойни изкуства „Чо Елит“ на Балканското първенство по таекуондо
14-годишният гений доближи до финала след три безапелационни победи и донесе влиятелно отличие за България
Младият играч Георги Попов (14 г.) от Академия по бойни изкуства „ Чо Елит “ завоюва сребърен орден на Балканското състезание по таекуондо за кадети и юноши, извършено на 25 юни 2026 година в Зренянин, Сърбия.
В категория до 41 кг Георги показва отлична форма и впечатляваща подготовка, като записа три следващи победи против представители на Молдова, Румъния и България. Благодарение на мощните си изяви той справедливо доближи до финалната среща на шампионата.
В дуела за купата младият български играч отстъпи на собствен съотечественик и завоюва сребърния орден, добавяйки още едно влиятелно интернационално отличие към триумфите на Академия по бойни изкуства „ Чо Елит “ и българското таекуондо.
Балканското състезание събра към 600 състезатели от 12 страни, измежду които Сърбия, Северна Македония, Румъния, Молдова, Албания, Черна гора и други балкански страни, което прави отличното показване на Георги Попов още по-значимо.
Сребърният орден е следващото доказателство за гения, дисциплината и упорития труд на младия състезател, както и за високото равнище на подготовка в Академия по бойни изкуства „ Чо Елит “.
Поздравления за Георги Попов и неговите треньори с благопожелание за още доста интернационалните триумфи, медали и покорени спортни върхове.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




