МТИ: Унгарският премиер заяви, че ще предложи разширяване на Вишеградската четворка
Унгарският министър председател Петер Мадяр съобщи в Берлин през днешния ден, че на идната среща на Вишеградската четворка на ниво министър-председатели на 23 юни ще предложи разширение на групата, която в този момент включва с изключение на страната му Полша, Чехия и Словакия, съобщи унгарската новинарска организация МТИ.
На взаимна конференция с немския канцлер Фридрих Мерц Мадяр сподели, че ще предложи Австрия, Германия и даже Хърватия, Словения и Румъния да бъдат поканени в организацията.
„ Нека дружно изградим мощна Централна Европа “, съобщи той, добавяйки, че съдействието ще обхване взаимна работа в региона на инфраструктурата, стопанската система и културата.
(Тази информация се популяризира по съглашение сред Българска телеграфна агенция и МТИ)
На взаимна конференция с немския канцлер Фридрих Мерц Мадяр сподели, че ще предложи Австрия, Германия и даже Хърватия, Словения и Румъния да бъдат поканени в организацията.
„ Нека дружно изградим мощна Централна Европа “, съобщи той, добавяйки, че съдействието ще обхване взаимна работа в региона на инфраструктурата, стопанската система и културата.
(Тази информация се популяризира по съглашение сред Българска телеграфна агенция и МТИ)
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




