Първата ракета на Великобритания при жените Ема Ръдукану влиза в турнира по тенис „Уимбълдън“ с контузия, но със сигурност ще играе
Eма Ръдукану възнамерява да излезе на корта в първия си мач от шампионата „ Уимбълдън “ в понеделник, въпреки да се бори с следващата си травма. Подготовката на първата ракета на Англия за шампионата от „ Големия шлем “ пред домашна аудитория е съществено нарушена от от проблем с дясната подбедрица, който се утежни още след присъединяване ѝ във финала на шампионата „ Куинс “ преди две седмици.
„ Ще направя всичко, което е във опциите ми във връзка с лекуването “, сподели още Ръдукану, която ще играе на Корт номер 1 против хърватката Антония Ружич.
„ В момента това е проектът – да играя. Имам рпоблем с опдбедрицата, който го нося със себе си още преди шампионата „ Куинс “ и е с мене от интервала на клей. „ Куенс “ обаче беше много натоварващо съревнование за мене. Наложи се да изиграя пет мача, откакто не бях се състезавала известно време. Но просто се оправям с екипа ми – доколкото е допустимо. Изчерпвам всички варианти и върша каквото мога “, сподели още британката.
Тревогата в английските медии и почитатели на тениса се ускори в сряда, когато Ръдукану беше забелязана на носи обезопасяваща обувка. И не излезе на кортовете до през вчерашния ден, когато стартира и по-късно прекъсна тренировката си с Анна Калинская, движейки се преди този момент внимателно и без съпортива даде четири следващи гейма. Но тази заран още веднъж излезе на подготовка, този път с колегата за удари Алексис Кантър и в този момент мина задоволително добре, с цел да смъкна напрежението. След това тя се съветва с медицинския щаб и умерено напусна корта след края на заниманието.
„ Ще направя всичко, което е във опциите ми във връзка с лекуването “, сподели още Ръдукану, която ще играе на Корт номер 1 против хърватката Антония Ружич.
„ В момента това е проектът – да играя. Имам рпоблем с опдбедрицата, който го нося със себе си още преди шампионата „ Куинс “ и е с мене от интервала на клей. „ Куенс “ обаче беше много натоварващо съревнование за мене. Наложи се да изиграя пет мача, откакто не бях се състезавала известно време. Но просто се оправям с екипа ми – доколкото е допустимо. Изчерпвам всички варианти и върша каквото мога “, сподели още британката.
Тревогата в английските медии и почитатели на тениса се ускори в сряда, когато Ръдукану беше забелязана на носи обезопасяваща обувка. И не излезе на кортовете до през вчерашния ден, когато стартира и по-късно прекъсна тренировката си с Анна Калинская, движейки се преди този момент внимателно и без съпортива даде четири следващи гейма. Но тази заран още веднъж излезе на подготовка, този път с колегата за удари Алексис Кантър и в този момент мина задоволително добре, с цел да смъкна напрежението. След това тя се съветва с медицинския щаб и умерено напусна корта след края на заниманието.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




