Унгария продължава да изумява футболния свят и разгроми Англия с

...

Унгария подобри рекорд от почти 70 години и разгроми Англия с 4:0 като гост

Унгария продължава да изумява футболния свят и разгроми Англия с 4:0 като посетител в четвъртата си среща в Лигата на нациите. Мачът се игра на стадиона на Уулвърхямптън. По този метод унгарците реализираха най-голямата си победа като посетител против Англия. Последният триумф беше от 1953 - победа на " Уембли " с 6:3.

Шалай откри в 16-та минута, още веднъж той удвои в 70-та минута. Наги в 80-та направи резултата типичен, а краят на тъгите на англичаните постави Газдаг в 89-та минута за крайното 4:0.

В 82-та минута Джос Стоунс беше изпъден след втори жълт картон.

Унгарците победиха с 1:0 и в Будапеща и записаха два триумфа против англичаните в границите на две седмици.

Унгария нямаше победа против Англия от 1962-а година, само че съумя да реализира цели две, а разгрома през днешния ден е и исторически.

В другия мач от групата Германия разгроми Италия с 5:2 като хазаин в Мьонхенгладбах.

Кимих откри в 10-та минута, а Гюндоган удвои в края на първата част от дузпа.

Мюлер вкара за 3:0 в 51-та минута, а Вернер осъществя две попадения за две минути - 68, 69 и минути.

Нонто в 78-та минута върна едно попадение за европейския първенец, а Бастони в самия завършек на дуела оформи крайното 5:2.

В групата доста изненадващо водач е Унгария със седем точки, Германия е на второто място с 6 точки, Италия е трета с пет, а Англия е на дъното с две точки.

Първият тим ще се класира за полуфиналите на Лигата на нациите, а последния изпада в Лига Б на шампионата.

Следващите мачове са през месец септември.
Източник: trafficnews.bg