Унгария и България играят при резултат 1:1 в квалификация за

...

България - Унгария НА ЖИВО по БНТ 1, БНТ 3 и bntsport.bg, 1:1, червен картон за Антов

Унгария и България играят при резултат 1:1 в подготовка за европейското състезание по футбол в Германия през 2024 година Мартин Адам откри резултата преди Спас Делев да изравни. Валентин Антов бе изпъден и остави домакините с човек по-малко.

Унгарците поведоха още в 9-ата минута на дуела. Мартин Адам засече с глава центриране във вратарското поле от директен свободен удар на Доминик Собослай.

" Лъвовете " съумяха да възстановят равенството в 24-ата минута. Спас Делев получи топката в наказателното поле от Кирил Десподов и насочи акуратен фалцов удар в горния десен ъгъл.

Ситуацията за домакините се усложни в 37-ата минута, когато Валентин Антов получи втори жълт картон и бе изпъден. Бранителят настъпи по глезена Мартин Адам.

Само 2 минути по-късно Илия Груев бе изпъден с пряк червен картон, за фаул против Ендре Ботка, който се откъсна самичък против вратаря. След намесата на ВАР основният съдия промени решението си и анулира наказването за Илия Груев, който остана на терена.

След дългото блуждаене срещата въпреки всичко се играе на Националния стадион " Васил Левски ", само че без аудитория.

Феновете се събраха в 17.00 часа, два часа преди началото на срещата, с цел да изразят недоволството си. 1600 полицейски чиновници охраняват региона към националния стадион " Васил Левски " преди, по време и след мача.

В първия дуел сред двата отбора през март тази година в Будапеща " маджарите " стигнаха до безапелационен домашен триумф с 3:0.

Репортерите на Българска национална телевизия наблюдават и всички събития предхождащи мача. Гости в студиото на Българска национална телевизия са някогашният национал Георги Чиликов и треньорът Михаил Мадански.

България: Даниел Наумов, Виктор Попов, Валентин Антов, Алекс Петков, Антон Недялков, Илия Груев, Ивайло Чочев, Кирил Десподов, Филип Кръстев, Спас Делев, Мартин Минчев.

Унгария: Денес Дибуш, Ендре Ботка, Адам Ланг, Атила Шалай, Лоик Него, Адам Наги, Доминик Собослай, Калъм Стайлс, Милош Керкез, Мартин Адам, Кевин Чобот.