Русия е готова за новата реалност на свят без ограничения

...
Русия е готова за новата реалност на свят без ограничения
Коментари Харесай

Русия е готова за нов свят без ограничения върху ядрените оръжия

Русия е подготвена за новата действителност на свят без ограничавания за надзор върху нуклеарните оръжия, откакто договорът " Нов СТАРТ " изтече по-късно тази седмица. Това съобщи съветският представител за надзор върху оръжията Сергей Рябков, представен от " Ройтерс ".

Освен в случай че Москва и Вашингтон не реализиран някакво двустранно съгласие в последния миг, договорът " Нов СТАРТ ", подписан през 2010 година от президента на Съединени американски щати Барак Обама и съветския президент Дмитрий Медведев, ще изтече на 5 февруари.

" Липсата на отговор също е отговор ", означи заместник-министърът на външните работи в Пекин по отношение на неналичието на отговор от Вашингтон на съветските оферти за удължение на действието на контракта " Нов СТАРТ ".

Русия е подготвена за новата действителност на двете най-големи нуклеарни сили в света, които за първи път от десетилетия нямат ограничавания, посочи Рябков.

Той уточни и че Русия поддържа позицията на Китай във връзка с контрола върху оръжията.

Относно Иран Рябков съобщи, че предложенията на Съединени американски щати към ислямската република са равносилни на ултиматуми.

Той предизвести, че в случай че Съединени американски щати разположат доста системи за противоракетна защита в Гренландия, Русия ще би трябвало да предприеме обезщетителни ограничения във военната си сфера.

 
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР