Украйна в момента не е готова да започне преговори с

...
Украйна в момента не е готова да започне преговори с
Коментари Харесай

Андрий Ермак: Не сме готови на преговори с Русия, Путин поставя ултиматуми

Украйна сега не е подготвена да стартира договаряния с Русия за преустановяване на войната в подтекста на " мощни преговорни позиции ", съобщи Андрий Ермак, началник на канцеларията на президента на Украйна. Това важи и за неналичието на оръжие за украинските въоръжени сили и ясни гаранции от страните сътрудници по отношение на отбраната на Украйна през идващите години, тъй че Русия да не нападна още веднъж, предава УНИАН, представена от " Фокус ".

" Ето за какво ние приказваме с нашите сътрудници през днешния ден, за какво е толкоз значимо да укрепим Украйна като цяло, ние би трябвало да разбием съветските разкази, че сякаш Украйна е желала война. Украйна не го е желала и по никакъв метод не е предизвикала Русия ", съобщи Ермак.

Той добави, че Русия не пази никого в Украйна, защото не може да отбрани даже личната си територия [Курска област]. Ръководителят на Оперативна програма означи, че Украйна би трябвало да бъде мощна, с цел да стартира договаряния и едвам тогава ще бъде допустимо да се приказва с Руската федерация при равни условия.

" Защото всичко, което в този момент се чува от Кремъл, е езикът на ултиматумите ", акцентира Ермак.

На собствен ред главнокомандващият Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) Александър Сирски увери, че военното командване пресмята всички вероятни разновидности за по-нататъшни дейности на съветските войски на Покровското направление, което остава едно от най-горещите на фронта, оповестява изданието " Украинска истина ".

" Вече няколко месеца Покровското направление остава едно от най-трудните в подтекста на борбата с съветските окупатори и се приготвят всички вероятни разновидности за по-нататъшни дейности на врага ", написа Сирски в обществените мрежи.

Генералът означи, че загубите на съветските войски на Покровското направление са непрекъснато високи, изключително в жива мощ. Така през декември те са губили там приблизително към 400 души убити и ранени дневно.

Според Генералния щаб на ВСУ към 16:00 часа на 12 декември на Покровско направление руснаците са направили 30 щурмови интервенции в регионите на обитаемоте места Миролюбовка, Луч, Лисовка, Даченское, Нови Труд, Песчаное, Шевченко и Чуматское. ВСУ са отбили 24 офанзиви, шест борби към момента не престават.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР