Русия постави система за ПВО Тор M2KM точно над плажа в Севастопол
Украинското партизанско придвижване " АТЕШ " е съобщило, че в Крим съветските военни са сложили система за противовъздушна защита " Тор " M2KM над плажа в Севастопол, застрашавайки локалното обитаеми. Това написа " Украинская истина ", като се базира на известие на " Атеш " в Telegram, предава " Фокус ".
" Този път руснаците избраха следващото " идеално " място за разполагане на зенитно-ракетния си комплекс. Той беше подложен тъкмо над плажа, като още веднъж изложиха на риск локалното население ", пишат от партизанското придвижване.
Припомняме, че на 23 юни украинските сили нападнаха Севастопол с американски ракети ATACMS. Москва разгласи, че една от тях е блъснала севастополския плаж Учкуевка.
Четирима души, измежду които две деца, бяха убити, а над 150 други - ранени. Сред ранените имаше и 27 деца.




