Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че Германия е готова да

...
Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че Германия е готова да
Коментари Харесай

Зеленски: Германия и Норвегия са готови да платят за три системи Patriot за Украйна

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи, че Германия е подготвена да закупи две системи за противовъздушна отбрана Patriot за Украйна. Има и съглашения и с Норвегия. Той разгласи това през днешния ден по време на конференцията за възобновяване на Украйна, която се организира в Рим, оповестява Цензор. НЕТ .

" Водим позитивен разговор с президента (САЩ Доналд) Тръмп по отношение на системите Patriot . Моето искане е за 10 системи и надлежно ракети за тези системи. Германия е подготвена да заплати, към този момент имаме съглашения за две системи “, удостовери той.

Според него, други сътрудници ще се включат във финансирането, когато Украйна получи явен отговор от производителя и оценка на опциите от Съединени американски щати по отношение на датите на доставка.

" Сигурен съм, че ще създадем всичко това. Разбираме цената на системите. Това обаче е актуалната скица за финансиране на американската противовъздушна защита. Между другото, пакетът е доста по-голям от тези системи “, акцентира Зеленски.

Припомняме, че на 4 юли немският канцлер Фридрих Мерц организира телефонен диалог с Доналд Тръмп, по време на който е изискал от американския президент да продължи доставките на ракети-прехващачи Patriot  за Украйна или най-малко да разреши на Германия да закупи.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР