Украинска атака с дрон е предизвикала кратък пожар на територията

...
Украинска атака с дрон е предизвикала кратък пожар на територията
Коментари Харесай

Украински дрон удари трансформатор в АЕЦ Курск и предизвика пожар

Украинска офанзива с дрон е провокирала къс пожар на територията на атомната електроцентрала в съветската Курска област, като помощен трансформатор е бил развален. Това е довело до понижаване на работния потенциал на един от енергоблоковете на централата, оповестиха от пресслужбата на Курската АЕЦ, предадоха Ройтерс и Българска телеграфна агенция.

Няма потърпевши, само че вследствие на детонацията потенциалът на трети блок на атомната централа е бил понижен до 50%. Дронът е провокирал пожар, който към този момент е сподавен.

Няма смяна на радиационния декор в централата или покрайнината, показаха от пресслужбата в Телеграм.

" Боен безпилотен летателен уред, принадлежащ на въоръжените сили на Украйна, беше свален от системите за противовъздушна защита наоколо до атомната електроцентрала в Курск ", се показва в изказването.

" При удара дронът е експлодирал, което е довело до щета на помощен трансформатор ", изясняват от електроцентралата.

Към момента няма коментар от страна на Украйна. Киев съобщи, че ударите му в Русия са в отговор на продължаващите съветски офанзиви против Украйна и са ориентирани към заличаване на инфраструктура, считана за основна за военните старания на Москва.

Ройтерс не съумя да удостовери информацията посредством самостоятелен източник. Не излиза наяве в коя част на централата е зародил пожарът.

По-рано телевизия РЕН заяви, базирайки се на пресслужбата на централата, че трансформаторът не е част от нуклеарната секция на Курската АЕЦ.

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР