Украинката Елина Свитолина загуби сет, но преодоля първия кръг на

...

Свитолина загуби сет с 1:6, но е във втория кръг

Украинката Елина Свитолина загуби сет, само че преодоля първия кръг на Откритото състезание на Съединени американски щати. Поставената под №7 Свитолина надделя американката Саша Викъри с 6:3, 1:6, 6:1 на старта на US Open 2018.

78-ата в ранглистата на WTA Викъри стартира добре мача и поведе с 2:0 в първия сет, само че по-късно съперничката й взе 5 следващи гейма и това се оказа решаващо за спечелването на частта. Във втория сет 23-годишната Викъри поведе с 3:0 и не позволи срив, какъвто се получи в първата част. 23-годишната Свитолина взе четвъртия гейм, само че не съумя да стори нищо повече във втория сет. В решаващата трета част обаче украинката доминираше на корта и даде единствено гейм на представителката на домакините, откакто се откъсна напред с 5:0.

Moving into Round 2!

No. 7 seed @ElinaSvitolina finishes strong in her 6-3, 1-6, 6-1 victory on the Grandstand.https://t.co/FzXCuUDbBp#USOpen pic.twitter.com/L9jxWzf9tw
— US Open Tennis (@usopen) August 27, 2018 Във втория кръг Свитолина, която предходната година записа най-хубавото си класиране в Ню Йорк - 1/8-финал, ще играе с полякинята Агниешка Радванска или германката Татяна Мария.

Междувременно, за втория кръг при дамите се класираха още Вера Лапко (Беларус), Ирина-Камелия Бегу (Румъния) и китайката Кианг Ванг, която отстрани с 6:2, 6:2 поставената под №31 словачка Магдалена Рибарикова.