Уикъмб Уондърърс спечели промоция за Чемпиъншип за първи път в

...

Уикъмб спечели промоция във втора дивизия

Уикъмб Уондърърс завоюва промоция за Чемпиъншип за първи път в историята си, откакто победи Оксфорд с 2:1 на баража на " Уембли ".

Уикъмб, който беше с аматьорски статут до 1993 година, игра единствено една година в трета дивизия и към този момент е със стъпка по-близо до елитния футбол, откакто Джо Джейкъбсън се разписа от дузпа в 79-та минута. Иначе Уондърърс бяха осми в класирането преди прекъсването на сезона поради пандемията, само че се изкачиха до трето място след приравняването на точките.

Антъни Стюърт даде преднина на Уикъмб с глава в деветата минута, а Оксфорд изравни в 57-та посредством Мартк Сайкс. Двубоят бе решен малко по-късно от Джейкъбсън, откакто вратарят Саймън Ийстууд фаулира Фред Онядинма в наказателното си поле.