Уест Хям победи Андерлехт с 2:1 в мач от група

...

Уест Хям срещна трудности, но продължава напред в Лигата на конференциите

Уест Хям победи Андерлехт с 2:1 в мач от група В на Лига Европа. Головете за домакините вкараха Бенрама и Боуен, а за белгийците се разписа Еспозито.

В 14-та минута пристигна първата по забавна обстановка в мача и тя бе попадение. Саид Бенрама извърши директен свободен удар по земя и изненада вратаря, с цел да открие резултата в интерес на лондончани. В 30-та минута Джаред Боуен удвои, откакто стреля от границата на наказателното поле и означи в горния десен ъгъл на вратаря.

В 40-та минута Ареола направи ужасно избавяне, защото Еспозито се измъкна с лекост от отбраната и стреля от отдалеченост, само че ударът бе париран от вратаря. В 89-та минута Андерлехт съумя да се разпише въпреки всичко. Себастиано Еспозито извърши дузпа и съумя да вкара в долния десен ъгъл, като направи резултата 2:1. Това не доближи на Андерлехт и мачът бе извоюван от Уест Хям.

С тази победа лондончани са първи в групата си, като имат 12 точки на сметката си, до момента в който Андерлехт са трети с едвам 4 пункта.