Уест Хем победи Арсенал с 1:0 в лондонското дерби от

...

Уест Хем удари колеблив Арсенал

Уест Хем победи Арсенал с 1:0 в лондонското дерби от 22-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Деклан Райс в 48-ата минута.

Успехът изкачи " чуковете " на 8-о място с 31 точки, до момента в който " топчиите " остават пети с 10 пункта повече.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което нямаше доста голови благоприятни условия. В 13-ата минута Обамеянг и Иуоби комбинираха добре, след което Лаказет излезе очи в очи с Фабиански. Стражът избави удара на французина, а добавката на Лаказает мина над вратата.

Снимка 399821
Източник:

В 32-ата минута удар на Андерсон от границата на наказателното поле мина около вратата на Лено. В края на полувремето Деклан Райс с глава прати топката надалеч от задачата.

В 48-ата минута " чуковете " поведоха. Джака почисти неприятно топката, която попадна в Насри. Французинът от своя страна подаде към Райс, който този път не сбърка за 1:0.

Арсенал взе решение за бъдещето на Начо Монреал

От клуба ще задействат уговорка в контракта на играча, която ще го задържи на " Емиратс " до юни тази година

В 64-ата минута Коласинац изведе Обамеянг на добра позиция, само че нападателят бе притиснат от Кресуел и стреля неопределено.

Три минути по-късно удар на Иуоби мина на сантиметри от гредата.

До края на срещата Арсенал натисна, само че по този начин и не съумя да стигне до изравнителен гол.