Уест Хам постигна убедителна победа с 3:0 над Саутхамптън в

...

Анаутович поведе Уест Хам към убедителна победа в последния домакински мач на чуковете за сезона

Уест Хам реализира безапелационна победа с 3:0 над Саутхамптън в последния си домашен мач за сезона. Марко Арнаутович (16',69') и Райън Фредерикс (72') се разписаха за " чуковете ", за които това бе втора следващ триумф.

Деклан Райс и Фелипе Андерсон отпаднаха от групата на лондончани поради вирус, само че Мануел Лансини се завърна измежду титулярите. Ралф Хазенхютъл бе оставил някои от огромните си звезди на скамейката. Ангъс Гън, Нейтън Редмънд, Джеймс Уорд-Парус и Ориол Ромелу останаха измежду запасите за началото. Форстър, Армстронг, Елиунуси и Лемина започнаха.

Домакините играха по-добре през първото полувреме и справедливо взеха задатък преди почивката. В 16-ата минута Марк Нобъл изведе доста добре Арнаутович, който стреля с левия крайник около Форстър - 1:0.
30 - Since the start of last season, Marko Arnautovic has been directly involved in 30 Premier League goals (20 goals, 10 assists), 14 more than any other West Ham player. Kingpin. pic.twitter.com/Tw43OKZZBP
— OptaJoe (@OptaJoe) 4 май 2019 година

За началото на второ полувреме в игра за Саутхамптън се появи Редмънд, който размени Ингс. Това даде отражение и " светците " се активизираха доста. Гостите обаче по този начин и не стигаха до чисти голови положения, макар че владееха доста повече топката.

В 63-ата минута Лонг изпревари Фабиански след следващия корнер пред вратата на домакините, само че ударът му мина над вратата. Три минути по-късно още веднъж Лонг излезе на добра позиция, само че се забави с изстрела и се сблъска с Фредерикс. Нарушение обаче нямаше.

Точно в този добър интервал за гостите Уест Хам нанесе втория си удар. Масуаку проби отляво и центрира, Форстър мазета, само че топката рикошира в главата на Арнаутович, след което нападателят я изчака да се сниши и я прати с глава във вратата на гостите за повторно. Това се случи в 69-ата минута, а единствено три по-късно резултатът бе 3:0. Фредерикс и Уилшир комбинираха добре, след което Райън Фредерикс означи първия си гол в Премиър лийг през тази акция.

Уест Хам заема 11-о място с 49 точки. Саутхамптън е 16-и с 38 пункта. СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!

Премиър лийг 37 кръг, събота 4 май  Уест Хам 3:0краен резулат  Саутхамптън