Уест Хам постигна третата си победа в Премиър лийг през

...

Уест Хам се върна към победите по зрелищен начин

Уест Хам реализира третата си победа в Премиър лийг през този сезон и първа такава от септември, откакто надви с 4:2 над Бърнли на " Лондон Стейдиъм ". Марко Арнаутович (10') постави началото на тази голова фиеста, само че Йохан Гудмундсон (45') изравни резултата тъкмо преди почивката. През второто полувреме Фелипе Андерсон (68', 84') блесна с два гола, а Хавиер Ернандес (92') узакони успеха на " чуковете ". Крис Ууд (77') съумя единствено за няколко минути да върне вярата на Бърнли.

Голямата вест в състава на домакините бе завръщането на голмайстора Арнаутович. Аарън Кресуал и Педро Обианг също започнаха. Ашли Уесттуд, Аарън Ленън и Матей Видра бяха титуляри за Бърнли.

Още в десета минута домакините излязоха напред в резултата. Арнаутович се възползва от неточност на Тарковски, лиши му топката, напредна и стреля около Харт.

В 20-ата минута стражът на Бърнли се намеси доста добре и избави рисков удар на Андерсон. Десетина минути по-късно нов изстрел на Андерсон бе изчистен от голлинията от Мей. Ует Хам имаше осезаемо предимство, само че в самия завършек на първата част Бърнли се добра до равенството. Видра смъкна с глава към Уесттуд, който пусна към Гудмундсон. Последният стреля в ъгъла за 1:1.

В 68-ата минута Андерсон възвърне задатъка на " чуковете ", откакто получи от Диангана, направи едно допиране и стреля в ъгъла. Девет минути по-късно обаче Ууд още веднъж изравни, откакто бе прецизен след корнер пред вратата на домакините.

Последва удар на Андерсон в гредата. В 84-тата минута обаче бразилецът означи втория си гол през днешния ден благодарение на рикошет в Мий. Веднага по-късно гредата оказа помощ и на домакините след нов изстрел с глава на Ууд. В добавеното време Хавиер Ернандес оформи крайното 4:2 след асистенция на Антонио. Уест Хам е 13-и с 11 пункта, до момента в който Бърнли заема 15-о място с осем точки. СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК!
Премиър лийг 11 кръг, събота 3 ноември  Уест Хам 4:2краен резулат  Бърнли