Ученическото първенство във Велинград при най-малките навлезе в решителната си

...

Велинград: Ясни са финалистите в ученическото по футбол

Ученическото състезание във Велинград при най-малките навлезе в решителната си фаза.

За финалната среща при V – VII клас се класираха отборите на СУ „ Св. св. Кирил и Методий “ – Велинград и СУ „ Методий Драгинов “ – Драгиново.

Двата отбора бяха авансово считани за любимци в двата потока на конкуренцията и оправдаха упованията на експертите.

Селекцията на СУ „ Св. св. Кирил и Методий “ – завоюва с 4:2 против връстниците си от СУ „ Васил Левски “. Победителите натрупаха класическа преднина до почивката след попадения на Лебанов (8 м.), Ганчев (18 м.) и Синапов (20 м.).

През втората част Чилев (22 м.) понижи на 3:1. В 25-та Сачков повиши на 4:1. Крайният резултат 4:2 оформи Спасов (35 м.).

В другия полуфинал СУ „ Методий Драгинов “ пък пречупи отборът на ОУ „ Христо Ботев “ – Велинград с 1:0.

Победният гол падна две минути преди края на срещата и бе дело на Краси Юруков.

При тъждество двата състава трябваше да извършват дузпи за лъчение на победител в срещата.
Източник: marica.bg