Обекти с размерите на Юпитер в мъглявината Орион озадачават учените
Учени от Европейската галактическа организация (ESA) са употребявали галактическия телескоп на НАСА Джеймс Уеб, с цел да създадат изумително изобретение: свободно плаващи обекти с размерите на Юпитер, най-голямата планета в нашата слънчева система, в мъглявината Орион, най-близката до Земята област на образуване на звезди.
Откритието прекатурна нашето схващане за това по какъв начин се образуват звездите и планетите. Преди това учените смятаха, че мъглявините, които раждат звезди в големи облаци от газ и прахуляк, не са способни непринудено да основават обекти с размер на планета, само че новите открития допускат друго.
Продължавайте да четете
лист от 4 детайла Астероид " прахуляк, парчета " евентуално ще бъдат открити като върната галактическа капсула на НАСА, отворена Индия приземява галактически транспортен съд покрай южния полюс на Луната Раждане на звезда: Космическият телескоп Webb снима бебешка звезда непосредствен проект Колко близо е галактическият телескоп Джеймс Уеб до намирането на живот? завършек на списъкаОще по-смущаващ е фактът, че обектите са образувани по двойки, вместо поотделно.
„ Има нещо неправилно или в нашето схващане за образуването на планети, или за образуването на звезди – или и двете “, сподели Самюел Пиърсън, академик от ESA, който е работил по проучването, пред The New York Times. „ Те не би трябвало да съществуват. “
Нови галактически изображения!