Нова контузия извади Музети от Miami Open
Участието на Лоренцо Музети на Miami Open завърши още преди да е почнало. Световният №5 се отдръпна от Мастърса във Флорида, като повода е травма в дясната ръка. Това разгласи самият той с обява в Instagram.
„ Здравейте на всички. За страдание ми се постанова да се отдръпва от Miami Open. Обичам да играя тук, само че ще ми е нужно още известно време, с цел да се усещам на 100 % на корта. Оценявам поддръжката ви и с неспокойствие чакам да се забележим в сезона на клей “ – написа бронзовият медалист от Олимпийските игри в Париж.
Музети стартира сезона с край в Хонг Конг и четвъртфинал на Australian Open. В мача против Новак Джокович в Мелбърн обаче той се отдръпна поради травма в крайници, която го принуди да пропусне декларираните от него шампионати в Буенос Айрес, Рио Де Жанейро и Акапулко. Италианецът се завърна в игра в Индиън Уелс, само че загуби от Мартон Фучович във втори кръг.
Музети ще има доста точки за отбраняване в шампионатите на клей, защото предходната година игра край в Монте Карло и полуфинали в Мадрид, Рим и на Ролан Гарос. Световният №5 ще стартира шампионатите на алено с присъединяване в Княжеството (5-12 април), след което ще се изяви и на ATP 500 шампионата в Барселона (13-19 април).




