Яник Синер е на полуфинал на Уимбълдън
Уимбълдън, 1/4-финал
Яник Синер – Ян-Ленард Щруф 7-5, 7-6(4), 6-3
Яник Синер към този момент е единствено на две победи от това сполучливо да отбрани купата си на Уимбълдън.
Световният №1 надигра Ян-Ленард Щруф със 7-5, 7-6(4), 6-3, а срещата се игра на Корт №1.
Италианецът имаше някои компликации в мача. Той стартира със извоюван сет и поведе с брейк, само че 36-годишният немец се разигра по-късно и даже поведе с 5-4, като при 30/40 стигна до сетбол.
Синер обаче се измъкна и взе частта в тайбрек, преди да добави на сметката си и идната, с цел да реализира чиста победа.
„ На първо място, той е извънредно сложен противник. Напълно заслужава всичко, което е постигнал в кариерата си. Освен това е страховит човек отвън корта и има необикновен екип към себе си “ – сподели Синер след мача.
На въпрос за обрата във втория сет и психическата си резистентност, той отговори:
„ Вторият сет можеше да се развие по напълно друг метод. Тайбреците постоянно са 50 на 50, а разликата сред това да бъде 1-1 в сетовете или да поведеш с 2-0 е голяма. В третия сет към този момент бях малко по-спокоен. Процентът му на първи сервис спадна, което ми разреши да играя по-уверено и да се усещам по-комфортно на корта “.
За Синер следва полуфинал с Новак Джокович или Феликс Оже-Алиасим.
Българските фенове могат да проследят напълно „ Уимбълдън “ посредством извънредните права за лъчение на Warner Bros. Discovery (WBD) за България. Всички мачове от 18-те корта се излъчват онлайн в HBO Max, с функционалности като Key Moments и Multi-view на до 4 корта по едно и също време на един екран, а срещите от Централния корт с коментар на български са налични както в HBO Max, по този начин и по Евроспорт 2. Коментатори са Иван Чешанков, Никола Ибришимов и Николай Драгиев.




