Убедителна победа на Ливърпул над Уест Хям с 4:1 на

...

Ливърпул наказа Уест Хям с 4:1 и се изкачи на второ място

Убедителна победа на Ливърпул над Уест Хям с 4:1 на "Анфийлд" изкачи мърсисайдския тим на второ място в класирането в Премиършип.

Тимът на Юрген Клоп можеше да поведе още в третата минута, само че удар на Мохамед Салах срещна страничната греда. "Чуковете" пък пропуснаха преференциален миг в 15-ата минута, когато след изстрел на Марко Арнаутович вратарят на Ливърпул Лорис Кариус с върха на пръстите си отби топката в гредата. Резултатът бе открит след половин час от игра от Емре Джан, който прати топката в мрежата на Уест Хям с глава след корнер. В 51-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн изведе Салах на добра и египтянинът удвои преднината на домакините. Шест минути по-късно Ливърпул поведе с типичен резултат на противника си с гол на Фирмино, само че секунди по-късно Уест Хям върна един гол посредством Антонио. Точка на разногласието постави Садио Мане в 77-ата минута, а по-късно играта се успокои и в заключителните минути Клоп размени атакуващото си трио и даде късмет на запасите. Уест Хям не сътвори особени проблеми на Ливърпул в мача като се изключи два удара на Арнаутович и инцидентния гол на Антонио. Мърсисайдският отбор задмина с една точка Манчестър Юнайтед, който може да се върне на второто място, в случай че в неделя завоюва точка или повече против Челси на "Олд Трафорд". /БГНЕС
Източник: bgnes.com