Жената, намушкала четирима в София: Не харесвам германци. Извърших го в интерес на обществото
Тя изиска да бъде под домакински арест
Софийският градски съд постанови мярка за неотклонение „ задържане под стража “ за 39-годишната жена, задържана за нахлуване с нож против четирима души в центъра на София. На влизане в правосъдната зала тя сподели „ Не одобрявам германци “.
Преди два дни Софийската градска прокуратура я притегли като обвинена за опит за ликвидиране и я задържа за период до 72 часа.
Пред съда през днешния ден обвинената добави: „ Тъй като съм отговорна, бих желала да се вземе поради, че съм съзнателен жител на обществото и това закононарушение го направих в полза на обществото. Бих се надявала на домакински арест “, предаде .
Прокуратурата изиска дамата да бъде изпратена за правене на психиатрична експертиза в пандиза в Ловеч. Впоследствие стана ясно, че наблюдаващият прокурор ще реши дали това се постанова. Решението на СГП не е дефинитивно, може да се апелира пред Апелативен съд в 3-дневен период.
Според следствието към 19:30 ч. на 26 март в региона на паркинга на Националния стадион „ Васил Левски “ по хулигански подбуди 39-годишната направила опит съзнателно да умъртви двама души, нанасяйки им рани на разнообразни места. Минути по-късно в рейс на градския превоз, намиращ се на бул. „ България “ и бул. „ Черни връх “, намушкала и две дами в региона на рамото и дясната ръка.
Всички потърпевши са жители на Германия. Те не са с заплаха за живота. Досъдебното произвеждане е формирано на 26 март в изискванията на необходимост. Заместник-директорът на Столична дирекция на вътрешните работи старши комисар Николай Пелтеков заяви, че следва да ѝ бъде направена психиатрична експертиза.
Софийският градски съд постанови мярка за неотклонение „ задържане под стража “ за 39-годишната жена, задържана за нахлуване с нож против четирима души в центъра на София. На влизане в правосъдната зала тя сподели „ Не одобрявам германци “.
Преди два дни Софийската градска прокуратура я притегли като обвинена за опит за ликвидиране и я задържа за период до 72 часа.
Пред съда през днешния ден обвинената добави: „ Тъй като съм отговорна, бих желала да се вземе поради, че съм съзнателен жител на обществото и това закононарушение го направих в полза на обществото. Бих се надявала на домакински арест “, предаде .
Прокуратурата изиска дамата да бъде изпратена за правене на психиатрична експертиза в пандиза в Ловеч. Впоследствие стана ясно, че наблюдаващият прокурор ще реши дали това се постанова. Решението на СГП не е дефинитивно, може да се апелира пред Апелативен съд в 3-дневен период.
Според следствието към 19:30 ч. на 26 март в региона на паркинга на Националния стадион „ Васил Левски “ по хулигански подбуди 39-годишната направила опит съзнателно да умъртви двама души, нанасяйки им рани на разнообразни места. Минути по-късно в рейс на градския превоз, намиращ се на бул. „ България “ и бул. „ Черни връх “, намушкала и две дами в региона на рамото и дясната ръка.
Всички потърпевши са жители на Германия. Те не са с заплаха за живота. Досъдебното произвеждане е формирано на 26 март в изискванията на необходимост. Заместник-директорът на Столична дирекция на вътрешните работи старши комисар Николай Пелтеков заяви, че следва да ѝ бъде направена психиатрична експертиза.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




