Председателят на ЕНП: Твърдо стоим зад Мария Габриел срещу неоправданите атаки
„ Твърдо стоим зад Мария Габриел против неоправданите офанзиви “, разяснява в обществените мрежи ръководителят на „ Европейската национална партия “ Манфред Вебер.
„ В интерес на всички българи би трябвало отговорността и спазването на съглашението да надделеят. Всички проевропейски сили в Европейски Съюз и България би трябвало да поддържат този апел ", написа още Вебер. Посланието му бе публикувано от страницата на ГЕРБ.
bTV ревизира какъв е времевият небосвод за гласоподаване на първия мандат в Народно събрание - става известно, че подобен няма
Точката за гласоподаване на държавно управление с министър председател Мария Габриел не беше импортирана през днешния ден, тъй като от ГЕРБ оповестиха, че ще чакат до на следващия ден да изминат 7 дни от началото на преговорния развой.
„ Те не желаят държавно управление не престават да си мислят, че ще стане с втория мандат, партията е безапелационна, че това няма да се случи “, сподели ръководителят на ГЕРБ Бойко Борисов.
Първият мандат е неосъществим. Трябва да гледаме към втория, безапелационен бе тойПо мотив декларираното от Асен Василев в " Лице в лице ", че изтъквам " Мария Габриел не може и не би трябвало да бъде министър председател на България ", водачът на ГЕРБ беше безапелационен, че по този начин Василев прави опит да активизира електората на ПП-ДБ. Той уточни, че ГЕРБ няма да поддържа втория мандат.
„ Уважаеми сътрудници от ГЕРБ-СДС, ваша е отговорността да кажете по какъв начин може да продължим. Поемете отговорност за дейностите си и предложете съответен проект, съответен на рецесията, която създадохте “, гласеше позиция на „ Продължаваме промяната – Демократична България “ . В нея обединението упреква сътрудниците си в ръководството, че са работили едностранно и в цялостно несъгласие на всички сделки.
От партията на Бойко Борисов сложиха условия по какъв начин диалозите с ПП-ДБ да продължатОт ГЕРБ дадоха отговор, че твърдо застават зад Мария Габриел, диалози ще има след „ неотложно обществено опрощение “, а Асен Василев би трябвало да се отдръпна като договарящ и като номинация за министър, а политическата мощ, на която той е съпредседател, да се разграничи от него.




