Мира Добрева: Хижари със златни ланци ме оставиха навън насред буря! Те: Лъжа!
Тв водещата Мира Добрева изживя ужасяващ ден в планината – посред стихия, стопаните на хижа " Рилски езера “ я оставили да зъзне на открито в дъжд и вятър. Причината – не можела да влиза в постройката с дребното си кученце. Ето какво написа след случката едно от най-емблематичните лица на Българска национална телевизия:
" Един час в окото на бурята. Пред вратата на българска хижа. Когато си в планината. Когато забрули злокобен вятър и капки дъжд се забиват като стрелички в лицето ти. Когато спрат лифта, поради стихията на открито. Когато не ти разрешат да влезеш вътре. Защото си с куче.
Тогава се питаш по какъв начин е вероятен подобен конфликт сред величието на природата и нищожеството на индивидите.
Хижа " Рилски езера “. Хижари със златни ланци и спортни екипи. Не Ви прави чест! “
След обявата й в обществената мрежа от хижа " Рилски езера “ също написаха пост по тематиката:
" Жалко е, че тъкмо публицисти се възползват от известността си, с цел да популяризират погрешна информация.
В обществените медии и някои жълти уеб сайтове беше тиражирана погрешна информация, че сме отказали заслон от дъжда на три дами и кучето им.
Истината е, че те желаеха да влязат в столовата, в която по разпореждания на РЗИ не се позволяват животни (независимо от породата и тежестта им). Обяснихме им, че няма по какъв начин да посетят зоната за хранене, само че може да останат в скиорната. Това предложение явно е било под равнището им, тъй като, откакто прекараха в хижата известно време, са създали свои фотоси немили-недраги пред хижата.
И не, не е нашата дума против тяхната. Записите от камерите споделят всичко. Правилата са за всички и хижите от време на време не могат да отговорят на високите упования на някои туристи. “
За да гледате видеото, би трябвало да активирате Javascript.
Източник: varna24.bg
КОМЕНТАРИ




