Турция събра максималните 6 точки от първите си две европейски

...

Турция изпълни задачата в първите два мача и насочва поглед към петлите

Турция събра оптималните 6 точки от първите си две европейски квалификации и решително чака идващите борби в Група Н през юни. Днес отборът разгроми Молдова с 4:0 в Ескишехир, като пропусна и дузпа. Три дни по-рано пък момчетата на Шенол Гюнеш надделяха Албания с 2:0 като посетители.

Türkiye-Moldova maçndan kareler (3)#EURO2020#TURMDA#EuropeanQualifiers pic.twitter.com/CGOcB7R6lF
— Milli Takmlar (@MilliTakimlar) March 25, 2019
Интригата в днешната среща изчезна в границите на три минути през първото полувреме, откакто Хасан Калдъръм (24’) и Дженк Тосун (26’) дадоха стабилен задатък на турския отбор.

В 52-ата минута капитанът Бурак Йълмаз си завоюва дузпа, само че след това не съумя да я осъществя, откакто вратарят на молдовците Алексей Кошелев мазета шута в корнер. Все отново след последвалото центриране стражът сгреши при излизането си и Тосун забоде още едно попадение - 3:0.

Cenk Tosun's goal scoring record this season...

- In 53 minutes for Turkey against Moldova: 2

- In 935 minutes in the Premier League: 2#TURMOL pic.twitter.com/gxsQJuODvq
— The Sportsman (@TheSportsman) March 25, 2019
В 70-ата минута правещият доста мощен сезон в немската Бундеслига Каан Айхан вкара още гол с глава за крайното 4:0.

За Молдова това е второ следващо проваляне, откакто на старта съставът не съумя да се опълчи на Франция - 1:4.

В идващия кръг е и очертаващото се като дерби в групата Турция - Франция. Мачът е на 8 юни в Коня. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА