АА: Мирът ще възтържествува въпреки израелските провокации, заяви турският президент
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган съобщи в сряда, че е почнал по-чувствителен стадий в района и добави, че Израел се опълчва даже на най-малката вероятност за мир.
„ Знаем, че Израел не може да толерира даже и най-малката опция за мир “, сподели Ердоган пред групата на неговата Партия на справедливостта и развиването (ПСР) в турския парламент.
За последните събития в района Ердоган съобщи, че изказванията на израелски политици през последните 10 дни демонстрират, че „ вместо страна, водена от разсъдъка, сме изправени пред група радикали, които са излезли от надзор “.
„ Ситуацията е толкоз сериозна, че всички се упрекват взаимно, че са умъртвили по-малко хора и са пролели по-малко кръв “, сподели той.
Ердоган съобщи, че някои групи в Израел не желаят оръжията в района да замлъкнат и се пробват да подкопаят неотдавнашно съглашение, реализирано посредством огромни дипломатически старания.
Той назова Израел „ мрежа за кланета, която трансформира терора и окупацията в държавна политика “ и съобщи, че Израел е направил всичко, с цел да подкопае „ мъчно постигнатото единодушие “ посредством напъните на всички страни през последните 10 дни.
Той добави, че виновната част от света ще продължи тези старания, до момента в който не реализира задачите си.
„ Ако в нашия район настъпи мир, той ще пристигна макар Израел. Ако в нашия район има успокоение, то ще бъде макар провокациите на Израел “, сподели Ердоган.
„ Каквото и да прави тази мрежа за кланета, тя няма да може да попречи на мира, справедливостта, стабилността и просперитета да се възцарят в нашия район. “
Ердоган съобщи, че Турция ще продължи да поддържа дипломатическите старания за оползотворяване на всяка опция за мир.
„ Като Турция, ние няма да се поколебаем да създадем каквото е по силите ни, с цел да подсигуряваме, че даже и най-малкият късмет за мир ще бъде употребен “, сподели той.
Той добави, че Анкара ще продължи да поддържа напъните, ориентирани към реализиране на трайно разрешаване на рецесията, обвързвана с Иран, през идния интервал.
Съединени американски щати и Иран подписаха меморандум за съгласие на 18 юни и започнаха договаряния в неделя в Швейцария с посредничеството на Пакистан и Катар, с цел да реализиран съглашение за преустановяване на войната, която Съединени американски щати и Израел започнаха против Иран на 28 февруари.
Израел продължава офанзивата си против Ливан макар меморандума за съгласие сред Съединени американски щати и Иран, който приканва за прекъсване на бойните дейности на всички фронтове, в това число в Ливан.
(Това е вест от деня в Турция, определена от Анадолската организация (АА) за издание от Българска телеграфна агенция според съглашението за продан на информация и професионално съдействие, което планува всеки ден националните осведомителни организации на България и Турция да си разменят непосредствено определена от другата организация вест на деня от съответната страна, а другата организация да я разгласява на своя интернет уебсайт с категорично изтъкване и цитиране на колегата й като източник.)
„ Знаем, че Израел не може да толерира даже и най-малката опция за мир “, сподели Ердоган пред групата на неговата Партия на справедливостта и развиването (ПСР) в турския парламент.
За последните събития в района Ердоган съобщи, че изказванията на израелски политици през последните 10 дни демонстрират, че „ вместо страна, водена от разсъдъка, сме изправени пред група радикали, които са излезли от надзор “.
„ Ситуацията е толкоз сериозна, че всички се упрекват взаимно, че са умъртвили по-малко хора и са пролели по-малко кръв “, сподели той.
Ердоган съобщи, че някои групи в Израел не желаят оръжията в района да замлъкнат и се пробват да подкопаят неотдавнашно съглашение, реализирано посредством огромни дипломатически старания.
Той назова Израел „ мрежа за кланета, която трансформира терора и окупацията в държавна политика “ и съобщи, че Израел е направил всичко, с цел да подкопае „ мъчно постигнатото единодушие “ посредством напъните на всички страни през последните 10 дни.
Той добави, че виновната част от света ще продължи тези старания, до момента в който не реализира задачите си.
„ Ако в нашия район настъпи мир, той ще пристигна макар Израел. Ако в нашия район има успокоение, то ще бъде макар провокациите на Израел “, сподели Ердоган.
„ Каквото и да прави тази мрежа за кланета, тя няма да може да попречи на мира, справедливостта, стабилността и просперитета да се възцарят в нашия район. “
Ердоган съобщи, че Турция ще продължи да поддържа дипломатическите старания за оползотворяване на всяка опция за мир.
„ Като Турция, ние няма да се поколебаем да създадем каквото е по силите ни, с цел да подсигуряваме, че даже и най-малкият късмет за мир ще бъде употребен “, сподели той.
Той добави, че Анкара ще продължи да поддържа напъните, ориентирани към реализиране на трайно разрешаване на рецесията, обвързвана с Иран, през идния интервал.
Съединени американски щати и Иран подписаха меморандум за съгласие на 18 юни и започнаха договаряния в неделя в Швейцария с посредничеството на Пакистан и Катар, с цел да реализиран съглашение за преустановяване на войната, която Съединени американски щати и Израел започнаха против Иран на 28 февруари.
Израел продължава офанзивата си против Ливан макар меморандума за съгласие сред Съединени американски щати и Иран, който приканва за прекъсване на бойните дейности на всички фронтове, в това число в Ливан.
(Това е вест от деня в Турция, определена от Анадолската организация (АА) за издание от Българска телеграфна агенция според съглашението за продан на информация и професионално съдействие, което планува всеки ден националните осведомителни организации на България и Турция да си разменят непосредствено определена от другата организация вест на деня от съответната страна, а другата организация да я разгласява на своя интернет уебсайт с категорично изтъкване и цитиране на колегата й като източник.)
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




