Ердоган пристига в Азербайджан за срещата на върха на тюркските държави
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган ще посети през днешния ден Азербайджан, с цел да взе участие в 12-ата среща на върха на Организацията на тюркските страни, която ще се организира в северния град Габала по покана на президента на Азербайджан Илхам Алиев. Това заяви в платформата X ръководителят на Дирекцията по връзки към турското президентство Бурханеттин Дуран, предава Българска телеграфна агенция.
В рамките на срещата, която ще се организира под мотото „ Регионален мир и сигурност “, ще бъдат прегледани дейностите за подсилване на институционалната конструкция на Организацията на тюркските страни (ОТД) и за усилване на съдействието сред страните членки, уточни Дуран.
Президентът Ердоган ще взе участие в съвещанието на държавните глави на страните членки и ще организира обособени диалози с участващите държавни и държавни ръководители, се отбелязва още в обявата.
Членки на Организацията на тюркските страни са Турция, Азербайджан, Казахстан, Киргизстан и Узбекистан, а Туркменистан, Унгария и така наречен Севернокипърска турска република (СКТР) - приета единствено от Анкара - имат статут на страни наблюдателки.




