Турският президент Реджеп Тайип Ердоган е готов да направи първото

...
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган е готов да направи първото
Коментари Харесай

Кюрдските сепаратисти и проблемите с водата се очертават в дългоочакваното посещение на Ердоган в Ирак

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган е подготвен да направи първото си публично посещаване в Ирак от повече от десетилетие

От КАСИМ АБДУЛ-ЗАХРА Associated Press и SUZAN FRASER Associated Press 22 април 2024 година, 1:10 AMИрак след повече от десетилетие в понеделник, до момента в който страната му търси по-голямо съдействие от Багдад в битката му против кюрдска въоръжена група, която е плацдарм в северен Ирак.

Други проблеми също се обрисуват огромни сред двете страни, в това число проблеми с водоснабдяването и износа на нефт и газ от северен Ирак за Турция, които са спрени за повече от година.

Последното посещаване на Ердоган в Ирак беше през 2011 година, когато той беше министър-председател на Турция.

Говорителят на иракското държавно управление Басем ал-Ауади сподели в изказване, че визитата на Ердоган щ...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР