Турският Анадолу Ефес постигна втора поредна и общо девета победа

...

Анадолу Ефес, Баскония и Олимпиакос записаха победи в 22-ия кръг от редовния сезон на Евролигата

Турският Анадолу Ефес реализира втора поредна и общо девета победа в баскетболната Евролига, надигравайки испанския Барселона с 98:74 (18:13, 24:26, 30:21, 26:14) като хазаин в среща от 22-ия кръг.

Домакините имаха задатък единствено от 3 точки на почивката при 42:39, само че след по-силна трета четвърт се откъснаха със 72:60 и не позволиха " каталунците " да се приближат повече.

Французинът Родриг Бобоа бе най-резултатен за гранда от Истанбул с 21 точки, 3 битки и 5 асистенции, до момента в който за Барселона Уили Ернангомес приключи с 18 точки и 4 битки.

Анадолу Ефес заема 15-а позиция във краткотрайното класиране с баланс 9-13, а Барселона, който прекъсна сполучливата си серия, остава втори с актив 15-7.

В друга среща от четвъртък вечерта Цървена звезда отстъпи на испанския Баскония с 90:91 (30:20, 22:23, 10:26, 28:22) като хазаин в Белград, а преди дуела

Сръбският гранд гранд имаше преимущество от 9 точки на почивката при 52:43, само че гостите обърнаха до 69:62 през третия интервал и до края съумяха да удържат домакините

Американецът с български паспорт в състава на Баскония Коди Милър-Макинтайър приключи с 3 точки, 3 битки и 9 асистенции за близо 34 минути на терена, а най-резултатен бе Маркъс Хауърд с 32 точки. За домакините Яко дос Сантос осъществя 26 точки, 3 битки и 5 асистенции.

За Баскония триумфът бе втори следващ и общо 12-и, като отрежда на тима седмото място в класирането с индикатори 12-10. Цървена звезда се намира на 13-а позиция с актив 9-13.

След две следващи провали пък гръцкият Олимпиакос записа победа над израелския Макаби Тел Авив с 89:72 (26:18, 16:18, 27:21, 20:15) като хазаин и продължава с актив 12-10 на 6-ото място в подреждането. Макаби е 8-и със същия актив.

Никола Милутинов се отличи за Олимпиакос с " дабъл-дабъл " от 20 точки и 20 битки, а за гостите от Израел Уейд Болдуин означи 18 точки и 5 битки.

В немското дерби от 22-ия кръг на Евролигата Байерн Мюнхен надви над АЛБА Берлин с 82:65 (19:19, 24:11, 23:21, 16:14) като посетител, а в друга среща от вечерта италианският Виртус Болоня се наложи вкъщи над френския АСВЕЛ Вильорбан със 73:63 (19:10, 8:22, 18:22, 28:9).