Пътник от авариралия самолет пред bTV: Няма да забравя репликата "Пригответе се за удар!"
Турски аероплан кацна спешно на летище София. Машината е имала сериозен механически проблем. Данните от платформата „ FlightRadar “ демонстрират, че откакто излетява, самолетът внезапно губи скорост, прави завой към София и се връща на аеропорта.
Пътниците описват, че екипажът им е съобщил, че има механически проблем и може да се наложи спешно кацане.
Крум Атанасов потегля за Мексико. Първо би трябвало да стигне до Истанбул. Опитът за полет, както самият той го дефинира обаче се трансформира в призрачен сън. Първоначално има закъснение във времето за политане.
„ Бях в задната част на самолета, където един мъж стюард ни сподели, че има някакъв механически проблем, само че не знаят какъв е, при което едно момче, което беше на седалката зад мен сподели „ край аз слизам, не желая да остана на този аероплан “, описа пред bTV той.
След близо два часа, прекарани в самолета и премахване на щета машината излетява, само че не за дълго. Минути след началото на полета стартира да кръжи към София, а пасажерите схващат, че нещо не е наред.
Последната имитация в никакъв случай няма да я не помни беше „ brace for impact “, което значи пригответе се за удар “, прибавя Крум.
Пилотът рапортува до кулата, че има усложнение в ръководството на самолета и желае да поддържа избрана височина, с цел да направи инспекции. От своя страна РВД вършат всичко допустимо, с цел да обезпечат кулоар за спешно кацане.
„ По протокол са подхванати всички дейности да му се обезпечи най-благоприятната и къса траектория, тъй че да се върне и да кацне на Летище София, което е било и желанието на водача. Единствено водачът носи отговорност за осъществяване на полета и за решения, когато има даден проблем, както и какво би трябвало да се извърши “, споделя Георги Пеев, началник РВД.
Пътуващият в ужасяващия полет Крум споделя, че хората са били застинали.
„ Едно момиче от нашата група стартира да тананика някаква ария, а стюардите откъм гърба започнах да се молят на Аллах. Беше извънредно ужасно, тъй като ти разбираш, че става нещо, виждаш, че тези, които знаят какво става, се молят на своя Господ и ти не можеш да схванеш какво се случва “, прибавя той.
Опитите ни да се свържем за коментар с компанията, притежател на самолета, към този момент са несполучливи. Крум се отхвърля от почивката си, само че споделя че ще търси правата за този полет в съда.
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




