Цветана Пиронкова отпадна в четвъртфиналите на WTA турнира в Нотингам.

...

Пиронкова отпадна на четвъртфинал в Англия

Цветана Пиронкова отпадна в четвъртфиналите на WTA шампионата в Нотингам. Луцие Шафаржова я надигра след 6:3, 0:6, 6:4. Шафаржова стартира по-силно първия сет като направи серия от три следващи гейма, с цел да поведе с 4:2. При пробива тя надви над Пиронкова в няколко дълги разигравания. След това показва отличен сервис, с цел да затвърди преднината си. В осмия гейм Пиронкова пропусна два шанса да върне пробива и бе осъдена. Шафаржова проби на нула, реализирайки първия си сетбол - 6:3. След почивката Пиронкова загуби единствено три точки в първите три гейма и осъществя два пробива за 3:0. Тя не просто завоюва сета, с цел да изравни общия резултат, а удължи серията си до осем следващи гейма. За страдание с това завърши мощното показване на пловдивчанката. При 2:0 за Пиронкова в третия сет Шафаржова най-сетне завоюва своето подаване, а по-късно и проби - 2:2. Чехкинята се откъсна със серия до 4:2, само че Пиронкова отговори с два следващи гейма на нула - 4:4. Шафаржова принуди пловдивчанката да сервира за оставане в мача и Цвети не устоя на напрежението. Така в идната фаза тя ще играе с №70 в ранглистата Дона Векич.
Източник: fakti.bg