ЦСКА записа първа победа в предсезонната си подготовка. Червените се

...

ЦСКА с първа победа в предсезонната подготовка в мач с осем гола

ЦСКА записа първа победа в предсезонната си подготовка. " Червените " се постановиха с 5:3 над четвъртодивизионния Кематен.

Австрийците се опълчиха съществено на " армейците ", които бяха изоставащи в резултата и осъществиха цялостен поврат в края на първата част.
 Снимка 578439
Източник:

Добри усещания от този мач още веднъж оставиха новите попълнения Станислав Шопов и Лазар Туфегджич. В първата контрола в подготовката си в Австрия, " алените " изгубиха с 1:4 от Гройтер Фюрт.

Срещата стартира равностойно. В 21-ата минута, противникът на ЦСКА съумя да поведе в резултата, откакто Маурисио Гарсес върна неприятно с глава към Алекс Божев, младият вратар позволи неточност и мазета право в краката на Сам Абфалтерер, който на празна врата направи 0:1.
 ЦСКА - Кематен, гол след гол в контролата онлайн
ЦСКА - Кематен, гол след гол в контролата

" Червените " в търсене на първа победа

Играта на " алените " не вървеше, а чак в края на полувремето те съумяха да наложат напън. В 41-ата минута, Станислав Шопов засече сбъркана топка от състезател на противника и откри Морено, който самичък против вратаря не сбърка за 1:1.
 Снимка 578437
Източник:

В последните секунди на първата част Шопов отигра, топката попадна в състезател на Кематен, който с пета вкара топката в личната си мрежа за цялостен поврат на " алените ".

През второто полувреме се стигна до нови попадения. В самото начало Станислав Шопов за следващ път се отличи с добра изява и подаде към влезлият на промяна Лазар Туфегджич, който с глава осъществя за 3:1.

В 52-ата минута, Росен Маринов бе изпреварен от състезател на противника и той с диагонален удар отдясно понижи за 3:2.
 Снимка 578438
Източник:

15 минути преди края Росен Маринов изостана и бе надбяган от състезател на дилетантите, който трансферира младия Божев за 3:3.

Минути преди края на постоянното време Папазов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и вкара за 4:3. Победата за ЦСКА бе подпечатана от Лазар Туфеджич в самия край.

Титулярен състав: 12.Алекс Божев, 27.Маурисио Гарсез, 4.Мено Кох, 29. Росен Маринов, 13. Галин Минков, 20. Йоан Бауренски, 21. Амос Юга, 5. Феде Варела, 8. Станислав Шопов, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 26. Мартин Смоленски, 14. Калоян Кръстев, 23. Радослав Живков