ЦСКА запази за пръв път суха мрежа по време на

...

ЦСКА не успя да превземе вратата на Астана

ЦСКА резервира за пръв път суха мрежа по време на зимната си подготовка в контролата си против казахстанския първенец Астана. Двубоят сред армейците и някогашния отбор на Станимир Стоилов приключи при резултат 0:0 на " Fanatic Tour Belek Sport Center " в турския курорт Белек. Гредите избавиха на два пъти ЦСКА през първото полувреме, а през второто чистите положения пред някоя от двете порти липсваха.

Начолото на срещата бе забавено, защото бе намера дупка в мрежата на една от вратите на " Fanatic Tour Belek Sport Center ". Проблемът обаче бе бързо отхвърлен от старши съдията на дуела.

Тибо Вион насочи първия прецизен изстрел в срещата от границата на наказателното поле, само че Александър Заруцкий се намеси рутинно в 7-ата минута.

Станислав Басманов напредна с топката в крайници и съумя да премине през Жеферсон посредством дрибъл, след което шутира в горния десен ъгъл на вратата, защитавана от Густаво Бусато. Ударът обаче срещна десния непряк дирек в 13-ата минута. Малко по-късно Микхаил Габишев насочи удар с глава след центриране от корнер, само че прати топката рисково над вратата.

Двубоят е двуостър е единоборствата в средата на терена доминират за сметка на чистите положения пред някоя от двете порти, които липсват.

Абат Аймбетов беше изведен очи в очи против Бусато сред двама бранители на " алените " в 30-ата минута и насочи удар, който стражът избави. Секунди по-късно удар от към 30 метра на Куат срещна напречната греда, която за повторно избавя ЦСКА.

Марин Томасов напредна по дясното крило на бърза котраатака за Астана в 35-ата минута, нападателят на казахстанския отбор навлезе в наказателното поле, само че Густаво Бусато съумя да съкрати ъгъла и отрази. Топката излезе, а Астана получи правото да извърши корнер, от който топката бе центрирана остро в наказателното поле на ЦСКА, само че на Бусато не му се наложи да се намесва при тази обстановка.

Така двата тима се отдръпнаха на почивката при нулево тъждество, откакто гредата избави на два пъти " армейците ".

Аслан Дарабайев шутира от чиста позиция в наказателното поле на ЦСКА в 49-ата минута, само че не съумя да откри очертанията на вратата. Няколко минути по-късно Тибо Вион опита удар от далечна отдалеченост, която бе отразен от Заруцкий.

Густаво Бусато изстреля топката мощно напред от личното си поле в 58-ата минута на срещата, тя трансферира стража на Астана, само че не съумя да откри очертанията на вратата. Така бразилецът за малко да означи първия гол в срещата. Секунди по-късно Лазар Туфегджич шутира, а Заруцкий отрази.

Станислав Басманов излезе очи в очи против Бусато в 61-ата минута, само че вратарят на ЦСКА не разреши да бъде трансфериран и избави с една ръка удара на крилото на Астана.

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич смени всички свои полеви футболисти в 62-ата минута, като на терена остана единствено Густаво Бусато.

До края на срещата чистите положения пред двете порти не изобилстваха, а вятарът в Белек попречи на качеството на дуела.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсез, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов - 4. Менно Кох, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 14. Тобиас Хайнц, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо
Източник: lupa.bg