ЦСКА-София отново спечели цесекарското дерби срещу ЦСКА 1948 - 2:1

...

ЦСКА-София победи 10 от ЦСКА 1948 в добавеното време

ЦСКА-София още веднъж завоюва цесекарското дерби против ЦСКА 1948 - 2:1 с поврат в мач от 24-ия кръг на Първа лига, игран в Бистрица. Победният гол на норвежеца Олаус Скаршем падна в добавеното време. Домакините получиха втори жълт и червен картон и цяло второ полувреме играха с човек по-малко, откакто поведоха с 1:0.

ЦСКА-София събра 51 точки, толкоз имат " Лудогорец " и " Черно море ", само че варненци са с мач по-малко, а " орлите " с два.

Бускуващият напролет ЦСКА 1948 е шести и мястото му в топ 6 е от ден на ден под въпрос - преследвачите " Крумовград ", " Ботев " (Пловдив) и " Арда " са на 4 и 5 т., а до края на първата фаза остават шест кръга.

Мачът в Бистрица стартира с забавни обстановки и пред двете порти. Радослав Кирилов (ЦСКА 1948) бе доста покрай гол, само че Густаво Бусато мазета впечатляващо.

Гостите дадоха отговор с отличен пас към Тобиас Хайнц, който изскочи самичък против вратаря отляво, а шутът му бе отразен от Петър Маринов, който пази на 1948 в отсъствието на национала Даниел Наумов.

В 11-ата играещите в алено откриха с прекрасен гол с глава на украинеца Евгений Сердюк, съвършено засякъл с глава центриране на Педриньо.
 Снимка Българска телеграфна агенция
Гостите имаха отчетливо предимство в края на полувремето, когато в две-три обстановки се разминаха на косъм с равнене. А малко преди почивката получиха и цифров превес - за два жълти картона изцяло справедливо бе изпъден Неделко Пешчевич. Втория той си проработи за жестоко нарушаване против Марселино Кареасо.

ЦСКА-София натисна след почивката, а чест прави на ЦСКА 1948, че не се затвори в пеналта си, опитваше и да нападна.

В 66-ата влезлият като промяна Данило Асприля изравни след бърза композиция, извела го на чиста позиция (долу).
Голът успокои отбора на треньора Нестор Ел Маестро, който понамали оборотите. И можеше да съжалява, домакините сътвориха напрежение пред Бусато. Най-добрата им опция от упор пропиля Антонио Вутов, като прати топката високо над вратата.

Течеше добавеното време (общо 7 минути), когато ЦСКА-София дочака и сграбчи шанса си. Подобна акция като за първия гол и норвежко взаимоотношение - Джонатан Линдсет асистира, а Олаус Скаршем технично заби първия си гол за столичния отбор, откогато бе трансфериран през зимата.