ЦСКА се върна на победния път в Националната баскетболна лига

...

НБЛ: Черно море Тича отстъпи срещу ЦСКА

ЦСКА се върна на победния път в Националната баскетболна лига откакто победи Черно море Тича в здрав мач с 97:84, оповестява формалният уебсайт НБЛ.

Мачът бе доста равносилен, изключително през първите минути до почивката. В третата част „ алените “ съумяха да поведат с по-комфортна разлика, само че в края „ моряицте “ имаха шансове да се приближат рисково близо. Няколко положителни офанзиви на домакините, обаче им донесоха триумфа.

Победата бе четвърта за армейците в шампионата, които имат и пет загуби, а в идващия кръг одобряват Академик Пловдив. Отборът от Варна е с баланс 3-6 и му предстоят още пет следващи гостувания, идващото от които е против Берое.

Зейн Ноулс бе над всички за спечелилите с 32 точки и 14 битки. Мартин Сотиров означи 17 точки, с 13 е Алекс Симеонов, по 12 вкараха Джордан Калахан и Венцислав Петков.

За Черно море Тач Ънру осъществя 19 точки, Михаил Молдов добави 16. С 14 и 10 битки приключи Ейврил Уба, а Иван Спиров - с 10 точки.
Източник: dnews.bg