ЦСКА се върна към победите в efbet Лига, след като

...

ЦСКА окупира второто място след успех над Пирин и се залепи зад ЦСКА 1948

ЦСКА се върна към успехите в efbet Лига, откакто победи с 2:1 гостуващия Пирин в предпоследен мач от 12-ия кръг на родния шампионат. След безличното показване против Левски в дербито преди две седмици, то този път футболистите на Саша Илич се оправиха с „ орлетата “, а трите гола в София паднаха през първото полувреме.

Дюкенс Назон даде задатък на столичани с гол от дузпа в 19-ата минута, а четири по-късно Браян Морено повиши актива на ЦСКА. В 26-ата пък Иван Тасев напредна през средата след пас на Станислав Костов и прати топката във вратата, защитавана от Димитър Евтимов.

Много положително усещане остави с играта си арменският халф на ЦСКА – Жираир Шагоян, който показва сериозен боеприпас при техниката си. Тимът от Благоевград също показва стабилен футбол, като показва последователност по отношение на последните няколко срещи на „ орлетата “.

Победата прати ЦСКА на второто място във краткотрайното класиране с 25 точки и по този начин отборът е на точка зад водача ЦСКА 1948. Пирин, от своя страна, остана на 14-ото място със седем пункта.

В идващия кръг на ЦСКА му следва пътешестване до Разград за аудиенция на Лудогорец, до момента в който Пирин ще посрещне Берое.

В петата минута се откри изключителна опция пред Пирин. Топката беше центрирана от ъглов удар, след което отклонена от Христофор Хубчев. Той с глава откри напълно непокрития Александър Дюлгеров, който стреля от три метра с глава, само че не откри вратата на Евтимов. В петнадесетата минута пък Красимир Петров трябваше да прави насилствена смяна, откакто с травма напусна Станоев, а на негово място влезе юношат на ЦСКА - Мартин Смоленски.

В 17-ата минута домакините проведоха ужасно нахлуване посредством Станислав Шопов, който пое топката, отстрани противник и комбинира на двойно с Назон. Българският халф изведе Браян Морено, който потегли настрана от вратаря на Пирин - Георгиев, който го събори в наказателното поле.

В 23-ата столичани водеха с два гола. Дюкенс Назон свърши отлична работа с тил към вратата на Пирин и подаде леко вляво за Шопов. Той върна топката за хаитянина, който пък изведе отлично Морено, с цел да може той с десния крайник да прати топката за повторно в благоевградската врата.

Три след това Радослав Цонев прекара извънредно ефектно топката сред краката на Амос Юга и я подаде за Станислав Костов. Той подвигна главата и изведе Иван Тасев самичък против Димитър Евтимов и той с акуратен удар с десния крайник понижи пасива на благоевградчани.

След малко повече от половин час игра Станислав Шопов шутира към гостуващата врата, но Янко Георгиев отрази с лекост. До края на първата част нямаше съществени обстановки пред двете порти.

Десет след подновяването на играта Жираир Шагоян получи топката вдясно на наказателното поле на Пирин и центрира към Брайън Морено по земя, само че той не доближи до топката, с цел да я вкара за трети път в гостуващата врата. В 58-ата Иван Тасев проби чудесно отдясно на нападението на Пирин и мина през Мено Кох, след което изпревари Християн Петров. Тасев върна обратно за Цонев, който шутира мощно, само че Димитър Евтимов блокира удара на халфа.

През второто полувреме солидни обстановки пред двете порти нямаше, като двата тима водиха здрава борба в средата на терена. В добавеното време на срещата гостите стигнаха до осъществяване на свободен удар, а зад топката застана Радослав Цонев, който шутира право в стената.

Стадион: " Българска войска " (София)