ЦСКА се измъчи, но все пак успя да отстрани малтийския

...

ЦСКА се измъчи, но все пак победи Сиренс и продължава в Лига Европа

ЦСКА се изтеза, само че въпреки всичко съумя да в профил малтийския дебютат Сиренс в първия прелиминарен кръг на Лига Европа. " Червените " се постановиха с 2:1 над своя конкурент на " Армията ".

Гостите поведоха в 69-ата минута посредством Максуел, който при започване на второто полувреме пропусна дузпа. Пет минути по-късно Ахмед Ахмедов изравни, а в добавеното време на мача Али Соу донесе скъпия триумф на своя тим.

Възпитаниците на Стамен Белчев обаче изиграха меко казано слаб мач и можеше да се сбогуват с фантазиите си за пробив в Лига Европа още след първата си европейска среща.

Гостите започнаха по-добре срещата и можеше да открият резултата още във 2-ата минута. Тогава Максуел проби през центъра на отбраната на " алените " и нанесе мощен удар, който Бусато мазета.

В 7-ата минута Сиренс заплаши още веднъж вратата на ЦСКА. Това стана след центриране от корнер и безредие. При него Мазику опита да почисти рисково подаване към състезател на малтийците, намиращ се на празна врата, само че по този начин го направи, че топката " кацна " върху напречната греда.

Домакините проведоха първата си добра офанзива в 23-ата минута. Тогава Соу получи топката с тил към вратата, обърна се и нанесе мощен удар, който Касар мазета. Малко по-късно удар на Енрике профуча около вратата.

До края на полувремето алените постановиха доминация и насочиха два изстрела от междинна отдалеченост посредством Белтраме и Кери, само че те не откриха задачата.

Сиренс получи право да извърши дузпа в 47-ата минута. Тогава Максуел се оправи с Антов и нахлу в наказателното поле. Там Матей протегна крайник и първо игра с топката, след което препъна бразилеца. Главният рефер уточни бялата точка, макар че наказателният удар бе противоречив. Потърпевшият застана зад топката, само че Бусато избави.

В 57-ата минута Доморо стреля от двайсетина метра, само че над вратата. Само 120 секунди по-късно Соу получи подаване от Гълъбов, пребори се чудесно с Рафаел, само че от няколко метра стреля над вратата.

В 69-ата минута Сиренс поведе. Малтийците проведоха многоходова офанзива. Топката стигна до Максуел пред наказателното поле. Бразилецът насочи мощен удар, топката рикошира в Юга и влезе във вратата за 0:1.

ЦСКА реагира незабавно. Пет минути по-късно " алените " изравниха. Тогава Санкаре се включи в офанзива отляво и центрира в наказателното поле, където резервата Ахмедов от воле вкара за 1:1.

В първата минута на продължението ЦСКА стигна до надвит гол. Йомов откри Соу в наказателното поле. Нападателят се освободи от бранител и опита подаване, само че Касар игра с топката и я прати във вратата си за крайното 2:1.
Източник: fakti.bg