ЦСКА разби с 5:0 Берое като домакин в среща от

...

ЦСКА помете "Берое" и взе сребърните медали

ЦСКА разруши с 5:0 " Берое " като хазаин в среща от последния 31-ви кръг на Първа лига и приключи сезона на второ място. Така " алените " се класираха за квалификациите на Лига Европа.

На " Българска войска " ЦСКА доминираше, а головото шоу стартира още в 4', когато прецизен бе Евандро.

20 минути по-късно Валентин Антов повиши на 2:0, а отборът на Стамен Белчев добави нови три попадения след почивката. Тиаго Родригеш се разписа от дузпа в 70', преди да направи 4:0 в 77'. Крайния резултат оформи Али Соу 9 минути преди края.

Двубоят се игра точно на 75-ия рожден ден на именития Димитър Пенев, който получи дарове и цветя от " аления " клуб преди началото на мача.

Между краткотрайно ЦСКА разгласи публично, че се разделя с двама играчи - Едвин Джеси и Рубен Пинто.

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турицов, 28. Гълъбов, 11. Занев, 18. Мазику, 26. Антов, 15. Малинов, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

" Берое ": 33.Ганев, 5. Мезаг, 10. Макоута, 11. Фал, 19. Василев, 20. Фуртадо, 21. Йосипович, 22. Мерло, 25. Ангелов, 27. Стоянов, 73. Минчев
Източник: btvnovinite.bg