ЦСКА постигна пестелива победа с 1:0 над последния в класирането

...

ЦСКА спести сили срещу "Верея"

ЦСКА реализира спестовна победа с 1:0 над последния в класирането " Верея " в мач от 19-ия кръг на Първа лига.

Успехът върна " алените на второто място в таблицата с точка повече от третия " Левски ".

В състава на ЦСКА бяха направени четири промени в стартовия състав спрямо дербито с " Лудогорец " преди три дни. Като титуляр на вратата стартира Данте Стипица вместо Черниаускас, Стивън Перейра и Жанио Бикел започнаха на мястото на осъдените Николай Бодуров и Рубен Пинто, а вместо младия Валентин Антов стартира по-офанзивният Тиаго Родригес.

Именно Тиаго означи единствения гол в мача в 27-а минута. Бразилецът получи пас от Десподов, преодоля вратаря Георгиев и от близко прати топката в опразнената мрежа.

" Верея " изненадващо можеше да поведе още в 4-а минута, когато Вушурович излезе на чиста позиция, само че Стипица избави.

Влезлият като запаса Жоржиньо бе покрай втори гол за ЦСКА при започване на втората част, само че пропусна.

В 62-а минута Мауридес направи очевиден пропуск, откакто получи пас от Жеферсон, само че не съумя да уцели топката на три метра от вратата.
Източник: btvnovinite.bg