ЦСКА постигна първа победа по време на подготвителния лагер в

...

ЦСКА с първа победа на лагера в Австрия

ЦСКА реализира първа победа по време на подготвителния лагер в Австрия след триумф с 5:3 против локалния Кематен.

С дебютни попадения за „армейците“ се отличиха Браян Морено, Лазар Туфегджич и Марк-Емилио Папазов, а като титуляри започнаха младоците Алекс Божев и Росен Маринов.

Заради травми пък срещата пропуснаха Юрген Матай и Енес Махмутович, както и националните състезатели Иван Турицов, Георги Йомов и Яник Вилдсхут, които са единствено с една подготовка в Австрия.

„Червените“ започнаха с рисков удар на Йоан Бауренски и анулиран гол на Браян Морено поради засада, само че в границите на 2 минути понесоха непредвиден удар. Първо в 19-ата минута капитанът Мено Кох напусна терена наложително поради травма, а до момента в който влезе футболист на негово място австрийците поведоха в резултата, откакто Сам Абфалтерер наказа недоразумение сред Маурисио Гарсес и Алекс Божев.

До края на първото полувреме обаче ЦСКА обърна всичко в своя изгода – първо Морено направи 1:1 в 41-ата минута след отличен извеждащ пас на Станислав Шопов, а минута преди края на първата част автогол на Калинович направи резултата 2:1 за българския отбор.

Веднага след подновяването на играта влезлият като запаса Лазар Туфегджич повиши на 3:1, засичайки от придвижване с глава центриране на Шопов отдясно. В 52-ата минута Кематен вкара втори гол след извеждащ пас към Гатхер, който надбяга Росен Маринов и матира Божев с удар в близкия ъгъл.

Малко по-късно друга запаса – Калоян Кръстев, можеше да върне двете опадения преднина за ЦСКА, само че на два пъти като по знамение не съумя да преодолее вратаря на австрийците.

В 74-ата минута още веднъж Кръстев бе в центъра на вниманието, засичайки с глава центриране отдясно, само че топката рикошира в левия непряк дирек на вратата на Кематен. Пропускът бе осъден още в ответната офанзива, когато Петер Гатхер с мощен удар под напречната греда означи втория си гол в срещата – 3:3.

В 78-ата минута Жеферсон изведе резервата Марк-Емилио Папазов самичък против вратаря и младокът вкара, само че голът бе анулиран поради засада. Младокът обаче въпреки всичко повиши на 4:3 в 84-ата минута след безредие в наказателното поле, а четири по-късно Туфегджич постави точка на разногласието, оформяйки крайното 5:3 с втория си гол в мача.

Титулярен състав: 12. Алекс Божев, 27. Маурисио Гарсез, 4. Мено Кох, 29. Росен Маринов, 13. Галин Минков, 20. Йоан Бауренски, 21. Амос Юга, 5. Феде Варела, 8. Станислав Шопов, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 26. Мартин Смоленски, 14. Калоян Кръстев, 23. Радослав Живков
Източник: novinata.bg