ЦСКА победи Царско село с 3:0 в генералната си репетиция

...

ЦСКА представи отбора за пролетта с победа над Царско село

ЦСКА победи Царско село с 3:0 в генералната си подготовка преди подновяването на шампионата за пролетния полусезон.

Точни за „армейците“ бяха капитанът Юрген Матай, който се разписа в 24-ата минута, засичайки с глава центриране на Греъм Кери от ъглов удар, и Жорди Кайседо, който вкара два гола в последните 8 минути на срещата.

Преди началото на срещата на стадион „Българска армия“ бяха показани и всички футболисти, на които „червените“ ще разчитат през пролетния полусезон.

Яник Вилдсхут, Георги Йомов, Греъм Кери и Бисмарк Чарлс също можеха да се разпишат и да създадат успеха на отбора си още по-убедителна, само че не съумяха да преодолеят вратаря на гостите Хадим Ндиае.

Неочакван удар за треньора на ЦСКА Стойчо Младенов пък се оказа травмата, която получи Тибо Вион в 66-ата минута. Французинът бе фаулиран от Пиер Дзебли, който бе изпъден поради непремереното си влизане в краката на играча на „армейците“, и бе откаран в болничното заведение с кола за спешна помощ.

Седем минути преди края Жорди Кайседо повиши на 2:0 с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата, който матира вратаря Ндиае, а в последната минута оформи крайното 3:0, засичайки с глава центриране на Гарсес от левия фланг.

Следващият мач на ЦСКА е в неделя (13 февруари), когато отборът гостува на Локомотив (София) в отсрочен мач от 4-ия кръг на Първа лига. Двубоят е от 16:30 ч. и ще се играе на Националния стадион „Васил Левски“.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай, 23. Томас Лам, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут, 9. Жорди Кайседо

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 4. Мено Кох, 11. Калоян Пехливанов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 22. Георги Чорбаджийски, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 7 Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 17. Бисмарк Чарлс
Източник: novinata.bg