ЦСКА победи Славия с 3:1 в мач от двадесет и

...

Преобразен ЦСКА победи Славия

ЦСКА победи Славия с 3:1 в мач от двадесет и деветия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“.

Попаденията за „армейците“ бяха дело на Георги Йомов във 2-ата и 20-ата минута и Жорди Кайседо в 36-ата.

Началото на срещата бе вихрено за „червените“ и още във 2-ата минута Георги Йомов откри резултата – Греъм Кери проби отляво, пусна към точката на дузпата, където топката стигна до Йомов и българският национал от придвижване прати кълбото в мрежата – 1:0 за ЦСКА. В 20-ата минута двамата повториха „упражнението“ и резултатът бе покачен на 2:0 след нова композиция сред Кери и Йомов, при която „червеният“ номер 10 удвои преднината на отбора си.

Активната игра на ЦСКА продължи и в 36-ата минута публиката на стадион „Българска армия“ още веднъж бе на крайници – Кери центрира съвършено от директен свободен удар по левия фланг и изскочилият от втора позиция Кайседо засече неспасяемо в мрежата за 3:0.

След почивката „армейците“ понижиха темпото и гостите се възползваха по най-хубавия метод посредством Радослав Кирилов понижи на 1:3.

Треньорът на ЦСКА Алън Пардю реагира и смени Йоан Баи със свежия Тибо Вион.

В 80-ата минута Вион проби чудесно през центъра, пусна надясно към нахлуващия Йомов, който без да се бави центрира към границата на вратарското поле, където Кайседо засече с глава. Вратарят на Славия Вуцов обаче реагира съвършено и избави вратата си от нов гол. До края на срещата нямаше други забавни обстановки и дуелът завърши със заслужена победа на ЦСКА с 3:1 над Славия. Със извоюваните 3 точки момчетата на Алън Пардю си осигуриха място в европейските клубни шампионати като към този момент са недостижими на втората позиция два кръга преди края на шампионата с актив от 56 точки.

Следващият мач на ЦСКА е на 15 май (неделя), когато отборът ни се изправя против безконечния си противник Левски във финала в шампионата за Купата на България. Срещата ще се играе на Националния стадион „Васил Левски“ и е с начален час 17:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох, 26. Росен Божинов, 18. Брадли Мазику, 20. Жуниор Нзила, 24. Карло Мухар, 27. Маурисио Гарсес, 10. Георги Йомов, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо

Резерви: 1. Густаво Бусато, 16. Асен Дончев, 11. Росен Маринов, 30. Яник Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев, 6. Християн Петров, 28. Браян Морено
Източник: novinata.bg