ЦСКА победи с 1:0 Вакер (Инсбрук) в първата си контролна

...

ЦСКА започна предсезонната си подготовка с победа

ЦСКА победи с 1:0 Вакер (Инсбрук) в първата си контролна среща на австрийска земя. Проверката се игра на стадиона в град Фулпмес. Защитникът Юрген Матей вкара победното попадение за " алените " в 56-ата минута. Треньорът Любослав Пенев пусна титуляри две от трите нови попълнения - Йоан Баи и Хамза Чатакович.

Още при започване на мача " армейците " притиснаха противника, воден от треньора Даниел Бирофка - някогашен съотборник на Димитър Бербатов в Леверкузен.

В третата минута Георги Йомов подаде с глава към Бисмарк Чарлс в наказателното поле, който стреля със задна ножица, само че настрана от задачата. В 12-ата Мено Кох бе наложително сменен от Пламен Гълъбов. Нидерландецът пострада при конфликт с съперник.

В 38-ата минута новото попълнение Йоан Баи се озова самичък против вратаря на Вакер и стреля, само че ударът му мина настрана от вратата. До края на първото полувреме още шансове се откриха пред Георги Йомов, Хамза Чатакович и Бисмарк Чарлс, които пропуснаха и двата състава се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

През втората част Любослав Пенев направи доста промени и до края на мача в игра влязоха всички футболисти, които бяха записани измежду запасите. ЦСКА продължи да нападна и да бъде по-агресивният тим и в 56-ата минута справедливо откри резултата. Тиаго Родригес извърши ъглов удар отдясно на противниковия вратар и Юрген Матей бе най-съобразителен във въздуха, насочвайки топката с глава в мрежата на австрийския отбор - 1:0.

До края " алените " продължиха да управляват събитията на терена, само че повече попадения не паднаха. Следващата контролна среща на ЦСКА е планувана за 30 юни (сряда) - против гръцкия гранд Олимпиакос. Двубоят е от 19:00 часа българско време (18:00 часа местно) и ще се играе на стадиона в град Швац.
Източник: fakti.bg