ЦСКА победи Левски с 2:1 в дербито от деветия кръг

...

Левски вкара много красив гол, но загуби от ЦСКА

ЦСКА победи Левски с 2:1 в дербито от деветия кръг на българското състезание. „ Сините” започнаха мощно срещата, откакто Георги Миланов вкара извънредно хубав гол със задна ножица, само че „ червените” обърнаха резултата и се поздравиха с триумфа. ЦСКА справедливо завоюва трите точки, тъй като бе по-активен на терена след позволения гол и сътвори повече положения за гол.

" Сините " стигнаха до попадение в 28-ата минута с първия си прецизен удар. Гьоко Зайков засече топката с глава от корнер към втора греда, а Георги Миланов със задна ножица прати топката във вратата на ЦСКА. Малко преди края на първото полувреме " алените " изравниха резултата. Греъм Кери бе прецизен, откакто бе оставен да се освободи от Здравко Димитров и получи центриране от Брадли Мазику отляво. Ирландецът спря топката с десния крайник в наказателното поле на Левски и с левия крайник вкара гол. Победният гол за ЦСКА бе маркиран в 65-ата минута от Жорди Кайседо. Юрген Матей даде пас за Кайседо към вратата на Левски. Еквадорецът отстрани с лекост Христо Сиелис, който изостана на метри зад нападателя на ЦСКА, който с лекост вкара във вратата на Ники Михайлов, който нямаше късмет да се намеси.

Източник: fakti.bg