ЦСКА победи Хебър с 4:0 в мач от 29-ия кръг

...

ЦСКА се доближи на точка от Лудогорец след разгром над Хебър

ЦСКА победи Хебър с 4:0 в мач от 29-ия кръг на Първа лига. Дюкенс Назон се отличи с две попадения за спечелилите и приближи тома си на точка от Лудогорец в класирането.

На трибуните на стадион " Георги Бенковски " в Пазарджик бяха изпълнителният шеф на ЦСКА Филип Филипов, неговият сътрудник при " алените " Стоян Орманджиев и някогашният футболист на Хебър Владимир Гаджев, който приключи кариерата си при пазарджиклии.

Столичани откриха резултата след едвам 263 секунди игра. Дюкенс Назон преодоля противниковия пазач Петър Дебарлиев и се разписа на празна врата.

Възпитаниците на Саша Илич повишиха задатъка си в 13-ата минута. Тибо Вион изведе Лазар Туфегджич самичък против вратаря и сръбският халф направи резултата 2:0.

Дюкенс Назон удвои головата си сметка в 28-ата минута. Нападателят стреля по земя, само че Петър Дебарлиев не съумя да улови топката и кълбото се озова във вратата му.

След почивката гостите продължиха да бележат. Владимир Вълков отсъди дузпа за нарушаване на резервата Георги Вълчев против Юрген Матей. Иван Турицов се разписа от бялата точка.

ЦСКА остава на втората позиция в класирането със 70 точки и съкрати разликата с водача Лудогорец единствено на точка. Хебър заема предпоследното 15-о място в подреждането с 20 пункта.