ЦСКА отстъпи с 0:1 на Сейнт Патрикс в първи мач

...

ЦСКА отстъпи на Сейнт Патрикс в първия двубой

ЦСКА отстъпи с 0:1 на Сейнт Патрикс в първи мач от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, игран на Националния стадион „Васил Левски“.

През първото полувреме армейците имаха териториално преимущество и бяха тимът, който повече търсеше попадение, само че до чисти голови положения по този начин и не се стигна. След половин час игра алените реализираха добра офанзива по лявото крило. Де Нойер нахлу в наказателното поле и опита подаване по земя съвсем от аутлинията, само че защитник на гостите го почисти в корнер и предотврати заплахата. Секунди по-късно, в 31-ата минута, Гарсес влезе във вътрешността и стреля по земя. Ананг изпусна шута, който бе в ръцете му, след което последва конфликт с Вион и реферът отсъди фал в интерес на стража. В последната минута изтрел на Амос Юга излезе в навън и двата състава се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

През втората част наставникът на алените Саша Илич направи редица промени в състава като в игра се появиха Георги Йомов, Джонатан Линдсет, Дауда Бамба, Жеферсон Телес и Браян Морено, които замениха Лазар Туфегджич, Тибо Вион, Дюкенс Назон, Амос Юга и Маурисио Гарсес. Армейците продължиха да нападат и да имат териториален превес, само че още веднъж до по-опасни обстановки пред вратата на гостите не се стигаше. В 75-ата минута Станислав Шопов центира от корнер и се стигна до безредие в наказателното поле, само че на два пъти нашите футболисти не се възползваха от обстановката – първо от неубедителна изява на вратаря, а по-късно при игра във въздуха в дребното наказателно поле. В 87-ата минута Асен Дончев върна неприятно към Бусато, резервата Атакай първи стигна до топката, преодоля вратаря и вкара в празната врата, откривайки резултата. ЦСКА се хвърли в офанзива, само че до края на срещата Линдсет и Морено нямаха късмет пред гола. В продължението на срещата футболист на гостите игра с ръка в личното си наказателно поле, само че основният съдия реши, че няма задоволително съображение да уточни бялата точка. Така в първия конфликт от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите ЦСКА отстъпи с 0:1 на Сейн Патрикс Атлетик.

Реваншът е тъкмо след седмица, на 11 август (четвъртък) в Дъблин.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 16. Асен Дончев, 2. Юрген Матай (к), 6. Християн Петров, 5. Брадли Де Нойер, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 21. Амос Юга, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 22. Енес Махмутович, 7. Джонатан Линдсет, 10. Георги Йомов, 20. Йоан Бауренски, 23. Радослав Живков, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба.
Източник: novinata.bg