ЦСКА (Москва) продължава със силните си игри в руската Премиер

...

ЦСКА разби Арсенал и се залепи зад Спартак

ЦСКА (Москва) продължава със мощните си игри в съветската Премиер лига, записвайки трета поредна победа на сметката си. Тази вечер възпитаниците на Виктор Гончаренко разрушиха с 5:1 Арсенал (Тула) в семейството си от 12-ия кръг и по този начин излязоха на 2-ата позиция във краткотрайното класиране, единствено на 2 точки зад водача Спартак (Москва). Контузеният Георги Костадинов още веднъж не бе в групата за гостите.

ЦСКА поведе в самия завършек на първото полувреме, когато получи дузпа за нарушаване против Бактийор Зайнутдинов, а Фьодор Чалов осъществя от бялата точка за 1:0.

В 50-ата минута Никола Влашич удвои с диагонален удар по земя, а още веднъж той в 58-ата минута направи резултата типичен с мощен шут от към 25 метра.

Гостите понижиха изоставането си в 78-ата минута, когато Лука Джорджевич се възползва от неразчетено излизане на вратаря Игор Акинфеев и означи на празна врата.

В края обаче московчани довършиха противника с нови два гол. Арнор Сигурдсон се разписа в 86-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле, а единствено минута по-късно Иван Обляков оформи крайното 5:1 с хубав гол, още веднъж от далечна отдалеченост.

Така ЦСКА (Москва) към този момент има 25 точки в актива си и заема 2-ото място в таблицата. Арсенал пък се намира на 12-ото място с 12 точки.

Премиер Лига 12 кръг, понеделник 26 октомври  ЦСКА Москва 5:1краен резулат  Арсенал Тула