ЦСКА, Левски и Лудогорец направиха равенства в днешните си приятелски

...

ЦСКА, "Левски" и "Лудогорец" с равенства в контролите

ЦСКА, " Левски " и " Лудогорец " направиха равенства в днешните си другарски мачове от зимната подготовка за сезона в Първа лига, който ще бъде възобновен на 13 февруари.

Тимът на Стойчо Младенов приключи 1:1 с осмия в полското състезание " Стал ", а присъединяване в дуела взеха двама футболисти на проби.

Калоян Кръстев откри резултата след тъкмо осъществяване с глава през първото полувреме. Центрирането пристигна от каращия експериментален интервал сирийски национал Мохамед Осман. 28-годишният нападателен халф има и нидерландски паспорт, а за последно е играл за " Спарта " Ротердам. Малко след почивката Коки Хинокио възвърне равенството.

45 минути за изява получи и мароканският ляв бранител Алексис Коли, който също се надява на контракт с ЦСКА. В края преобладаваха нервите, а реферът изгони двама от българския отбор - Иван Турицов и Тибо Вион.

Любопитното е, че един против различен се озоваха някогашният бранител на ЦСКА Божидар Чорбаджийски, който носи екипа на " Стал ", и неговият брат Георги.

" Армейците " бяха водени от помощника Анатоли Нанков поради инфекциозно заболяване на Стойчо Младенов. Той ще се завърне за идната контрола - във вторник против австрийския " Хартберг ".
Снимка: Lap.bg

Равенство и за " Левски ". " Сините " приключиха 1:1 против 12-ия в чешкото състезание отбор на " Бохемианс ". Преди няколко дни при същия резултат завърши и инспекцията с " Гурник ".

Треньорът на " Левски " Станимир Стоилов заложи на две нови попълнения от първата минута - нидерландския бранител Келиан Ван дер Каап и бразилския ляв бек Цунами. На вратата започва 17-годишният Пламен Андреев.

Билал Бари изведе сините напред в 13-ата минута, а в края на полувремето двата отбора удариха по една греда. Съперникът изравни с първата си офанзива след почивката, когато прецизен беше резервата Роман Квет.

Следващата събота " Левски " се изправя против словенския " Марибор ".

Второ тъждество и за " Лудогорец " в контролите на турска земя. Воденият от новия треньор - Анте Шимунджа - състав стигна до зрелищно 3:3 с австрийския " Волфсбергер ".

До 30-ата минута " Лудогорец " към този момент изоставаше с две попадения. Голмайстори за австрийския съперник бяха Барибо и Визингер. В самия завършек на първото полувреме Елвис Ману се разписа за " орлите ".

След почивката наставникът на българския първенец направи редица промени, а за " Волфсбергер ", който се намира на трето място в австрийския хайлайф, означи Шейку Денг.

С две бързи попадения в границите на 4 минути обаче, " Лудогорец " съумя да стигне до окончателния резултат - 3:3. Ихинио Марин и Мавис Чибота бяха точни за разградчани.

Следващата инспекция на родния отличник е в четвъртък против полския " Висла " Плоцк.

Източник: btvnovinite.bg