ЦСКА изпусна шанса да се доближи на само 3 точки

...
ЦСКА изпусна шанса да се доближи на само 3 точки
Коментари Харесай

За Сватбата, дузпата и... класата

ЦСКА изпусна шанса да се приближи на единствено 3 точки до Лудогорец преди мача сред двата тима. " Червените " се добраха до тъждество против Арда в последните минути на мача в Кърджали. Благодарение на двата гола на доста класния централен нападател Жорди Кайседо. ЦСКА можеше да победи, само че не го направи заради няколко аргументи.

Първата - естествено, още веднъж и още веднъж, става въпрос за съдийството. Феновете на тима се намръщиха още, когато схванаха, че основен рефер ще бъде Ивайло Стоянов. Очакванията им за следващ път станаха действителност - ЦСКА беше " поканен " на тъжна " женитба ". Колкото и пъти да виждам моменти от обстановката преди дузпата, виждам, че такава не трябваше да бъде отсъждана. По малкия екран ни демонстрираха кадър с две линии, съгласно който засада на Спас Делев няма. Само че този кадър напълно не беше при паса към него. Бързо се появиха фотоси в обществените мрежи, на които добре се вижда, че нападателят на Арда е в засада. Добре, даже и да няма такава, дузпата отново е скандална. Юрген Майте прави чист шпагат и играе с топката. Това се видя даже в действително време. Само ВАР и съдиите са на друго мнение. Защо се случва по този начин, наклонност ли е в мачове на ЦСКА, всеки самичък да отговори за себе си. Аз се чудя по кое време Ивайло Стоянов най-сетне ще се потвърди като добър футболен рефер. В Кърджали несъмнено не го направи.

ЦСКА беше съществено ощетен, само че това не е единствената причина за новата неверна стъпка. " Червените " започнаха добре срещата и натиснаха противника в неговата половина на терена. ЦСКА можеше умерено да води с 2:0 преди измислената дузпа, в случай че гредата не беше избавила Арда при удар на Кайседо, а Баи беше надалеч по-точен, останал самичък към точката за осъществяване на 11-метров углавен удар. Дотук добре, но няма по какъв начин да побеждаваш и да станеш първенец единствено с 20-30 положителни минути в дуелите. Защото ЦСКА не игра добре след почивката. Не направи напън след втория гол на домакините и не сподели футболни причини. Изравни значително с шанс и поради отличната игра с глава на, дублирам, извънредно класния Кайседо.

И по този начин, стигаме до класата. За която не стопира да приказва Стойчо Младенов. Той твърди, че ЦСКА има основа и положително ядро, само че липсва класа и би трябвало да се надгражда. Ясно е, отново ще се прави селекция. Той ще получи това, което желае, допускам. Но и с този състав ЦСКА можеше да има повече точки - и за състезание, и в групите на Лига на конференциите. Помним отличните мачове с Осиек и Виктория в София. Тогава не се говореше за липса на класа. ЦСКА надигра противници с надалеч по-голям бюджет по безапелационен метод. Много от тези футболисти вкарват тима за втори следващ път в групова фаза. Когато побеждаваш БАТЕ, Базел, Рома, Осиек и Виктория, какъв брой пък класа да ти липсва?! В същото време, какъв брой по-класни са играчите на Зоря, които те бият два пъти с едно положително полувреме? Колко по-класни футболисти има Златомир Загорчич, с цел да ти открадне две точки с човек по-малко на терена? Или Берое, с цел да стигне до тъждество? Или пък Пирин, с цел да повтори частичния триумф на Славия, само че с цялостен състав на терена? Същият този Пирин, който унищожи " хегемона " Лудогорец в Разград и му вкара не един, не два, а пет гола? Бившите " армейци " и сегашни ветерани Николай Бодуров, Петър Занев, Станислав Манолев, Преслав Йорданов - те ли са по-класни от Юрген Матей, Брадли Мазику, Жеферсон и Жорди Кайседо, примерно? И какъв брой тъкмо класа има пловдивското Локо, с цел да изнесе онази футболна лекция, която изнесе на ЦСКА в София при триумфа си с 3:1? Като приказваме за класа, каква е класата в Левски и по какъв начин би трябвало да реагира Станимир Стоилов? А " сините " се наместиха в първата шестица и допират полуфинал за Купата на България...

Не, " не мажа ските " на Стойчо Младенов, както обичаме да се показваме спортните публицисти. Кой съм аз, че да го върша? И за какво, откакто толкоз пъти показах тук поддръжката си към мего... Просто се чудя в действителност ли този тим на ЦСКА е толкоз некласен. Не мога да се съглася с това изказване. Не и в конкуренцията, която има у нас. Че даже и в лицето на Лудогорец. Ясно е като бял ден, ЦСКА ще вземе нови футболисти през зимната пауза. Но, с цел да има смисъл, да има конспирация, ЦСКА е задължен да победи разтърсения Лудогорец в понеделник. Имало напрежение при " алените ", когато се приказва и написа за купата? И заварчикът е напрегнат, когато работи с електрожена. Но си прави работата, за надалеч по-малко пари. В ЦСКА напрежение постоянно ще има. Има я и класата. Остава да има и една победа против Разград. Най-накрая... Че този сезон ситуацията е 2 загуби и голова разлика 0:6... Е, чак пък такава разлика в класите ли има?!
 Сектор
Сектор " Г ": Ще изпратим тази проклета година с гръм и тропот

" Очаквайте грандиозни неща в понеделник "
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР